WhatsApp testuje ve své aplikaci odesílání videí v HD kvalitě

WhatsApp testuje ve své aplikaci odesílání videí v HD kvalitě
2023-07-04T18:00:59+02:00
• 4. 7. 2023

Zdroj: Dotekamanie.cz

Před časem jsme vás informovali o tom, že WhatsApp testuje odesílání videí v HD kvalitě. Nově beta testeři reportují, že se pracuje na vylepšení kvality i u odesílaných videí.

WhatsApp zřejmě brzy umožní nahrávat videa v HD kvalitě

Je rozhodně dobrou zprávou to, že se WhatsApp konečně rozhoupal k tomu, aby zapracoval na vylepšení kvality odesílaných médií přes jeho aplikaci. Ta je totiž na dnešní poměry dosti mizerná. Každý mobilní telefon dnes umí natáčet videa minimálně ve Full HD kvalitě a fotit fotografie ve vysokém rozlišení. Pokud se o ně ale chcete podělit s přáteli a odeslat je skrze chat ve WhatsApp, ten jejich kvalitu významným způsobem zkomprimuje. Znát je to především u videí, kde je komprimace mnohem zřetelnější.

whatsapp hq video sharing 1080x2280x

Zdroj: WaBetaInfo

Někteří testeři si všimli v aplikaci pro Android s číslem sestavení 2.23.14.10, že mají možnost nahrát a odeslat video v HD kvalitě. U videa je přepínač, který umožní odeslat video ve standardní kvalitě, nebo v HD.  Je pochopitelné, že odeslání takového videa bude trvat déle, a pokud bude uživatel na mobilní síti, povede to i k větší spotřebě dat. Každý uživatel ale bude mít možnost si právě mezi požadovanou kvalitou vybrat. Ve výchozím nastavení bude nastaveno odesílání ve standardní kvalitě. Novinka je prozatím ve fázi testování a není tedy jasné, kdy se dostane mezi všechny uživatele do běžné verze.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat