reklama

Meta pracuje na nálepkách a obrázcích pro Messenger generovaných umělou inteligencí

Meta pracuje na nálepkách a obrázcích pro Messenger generovaných umělou inteligencí
2023-06-12T15:00:05+01:00
• 12. 6. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Meta chce zavést ve své aplikaci Messenger generování obrázků a nálepek pomocí umělé inteligence. Jedná se tak o jednu z mnoha funkcí založených na umělé inteligenci AI, které chce Meta přinést do svých aplikací Messenger, Instagram a WhatsApp.

Uměla inteligence bude pohánět Facebook Messenger

Viceprezident společnosti Meta pro pro divizi vývoje umělé inteligence AI – Ahmad Al-Dahle na celofiremním setkání uvedl, že společnost chce zavést do aplikace Messenger, generování nálepek a obrázků pomocí umělé inteligence na základě textových výzev. Uživatel tak zadá nějakou frázi, slovo, cokoliv, co by chtěl použít pro vygenerování adekvátního obrázku, nebo samolepky, kterou bude možné následně použít v aplikaci.

FB messenger 1 711x434x

Zdroj: Facebook

„S nálepkami, generovanými umělou inteligencí, mohou mít naši uživatelé nekonečně mnoho možností sebevyjádření, kulturní reprezentace a dokonce i relevance  s trendy,“ říká Al-Dahle. „Samolepky jsou samozřejmě jen špičkou ledovce.“

Al-Dahle rovněž uvedl, že společnost pracuje na modelech AI, které budou schopny transformovat jakýkoliv obrázek, fotku a podobně. Pomocí umělé inteligence tak bude mít možnost měnit například poměr stran a podobně. Společnost Meta poprvé ukázala, jaké má opravdu plány s implementací AI do svých produktů a to včetně využití pro práci s textem ve svých platformách Messenger a WhatsApp. Letos v dubnu Mark Zuckerberg oznámil investorům záměr přinést umělou inteligenci do svých produktů pro miliardy uživatelů a také potvrdil cíl zavést generativní AI do svých služeb Instagram, Facebook, WhatsApp a Messenger.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat