reklama

Twitter představil šifrovanou komunikaci, má spoustu „ale“

Twitter představil šifrovanou komunikaci, má spoustu „ale“
2023-05-11T18:00:36+01:00
• 11. 5. 2023

Zdroj: Dotekománie

V dnešní době se nabízí poměrně hodně komunikačních služeb, které se snaží předhánět v nabízených funkcích. Jednou z těch klíčových je šifrování na bázi E2E, tedy od uživatele k uživateli. Díky tomu ani provozovatel služby neví, co je obsahem komunikace. Tento typ chyběl na sociální síti Twitter a v podstatě soukromé zprávy neobsahovaly tolik funkcí jako jiné platformy. V dohledné době ale má dojít ke změně.

Twitter a komunikační platforma

Elon Musk oznámil, že Twitter v dohledné době zavede hlasové a video hovory mezi uživateli. Jedná se o velmi silné posílení funkcionality, ale zatím nevíme, jaké budou parametry, případně omezení. Současně se pochlubil s tím, že bude zavedeno šifrování. Doslova napsal, že i kdybyste mu přiložili pistoli k hlavě, tak se nebude moci podívat do samotné konverzace.

Zřejmě tím myslel hotovou verzi, která bude někdy v budoucnu. Již nyní sice Twitter nabízí první iteraci služby, ale není postavena na E2E šifrování. Využívá systém privátního a veřejného klíče. Právě na pokročilejším šifrování se zatím pracuje a bude zavedeno někdy v budoucnu. Zřejmě i kvůli tomu je zde poměrně dost omezení.

Twitter

Zdroj: Forbes (se souhlasem)

Současná verze nepodporuje synchronizaci mezi zařízeními, skupinové chaty, přílohy a další funkce. Navíc je novinka dostupná jen pro platící uživatele. Pokud byste komunikovali s někým, kdo nemá předplatné Twitter Blue, nebudete moci použít šifrovanou komunikaci. Navíc Elon Musk uvádí v jednom ze svých tweetů, že byste službě neměli zatím zcela důvěřovat. V podstatě se jedná o veřejné testování.

Kdy bude vše hotovo, není zatím jasné. Dá se ale předpokládat, že pár měsíců potrvá, než se dočkáme varianty s kompletní podporou E2E.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat