reklama

Samsung vyvinul nový OLED displej s integrovaným senzorem pro měření krevního tlaku

Samsung vyvinul nový OLED displej s integrovaným senzorem pro měření krevního tlaku
2023-05-27T11:35:43+02:00
• 27. 5. 2023

Galaxy S23 Ultra; zdroj: Dotekománie

Jihokorejskou společnost Samsung není potřeba představovat. Jedná se o technologického lídra v oblasti spotřební elektroniky a chytrých telefonů. Jejich telefony používají nejvyspělejší technologie a jedna takové se nyní dostala na povrch.

Samsung představuje novou OLED technologii

Samsung představil na technologickém symposiu SID Display Week 2023 novou OLED technologii pro výrobu displejů, která přináší, vůbec jako první, integrovaný snímač pro měření krevního tlaku. Displej používající novou technologii dokáže rozpoznat otisk prstu uživatele v jakékoli části obrazovky a také dokáže měřit nejen srdeční tep, ale také krevní tlak, nebo úroveň stresu a to pouhým dotykem dvou prstů.

hC5CYyr2U7mPrZeusfM5hg 1200 80jpg 1200x458x

Zdroj: Androidcentral

Z technického hlediska je displej vybaven organickou fotodiodou pro snímání světla, což umožňuje odstranit nutnost umístění speciálního snímače pod displejem a přináší možnost snímat prst v jakékoli části displeje. Podsvícení OLED panelu pak poskytuje možnost dostatečně prosvítit přiložený prst a snímat průtok krve cévami. Samsung kromě nové OLED technologie avizoval i nové funkce pro chytré hodinky Galaxy Watch 5. Ty by nově měly získat funkci pro detekci nepravidelného srdečního tepu.

Zdroj: androidcentral.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat