reklama

Twitter začíná štítkovat tweety, které porušují pravidla

Twitter začíná štítkovat tweety, které porušují pravidla
2023-04-26T16:30:20+02:00
• 26. 4. 2023

Zdroj: Dotekománie

Twitter zažívá turbulentní dobu, za čím stojí spíše Elon Musk a jeho přístup ke změnám a novinkám. Tím je ale znám, takže zde spíše platí, že je nutné počkat na případné úpravy, dodatky a změny. Elon Musk také nastavil trochu jiný směr, co se týče moderování obsahu. Chce zaručit svobodu slova, aby si mohl kdokoliv psát, takřka cokoliv, ale na druhou stranu nezaručuje svobodu dosahu. Jinak řečeno, pakliže porušíte pravidla, dojde k omezení zobrazování vašeho obsahu. Nyní jsme se dočkali další novinky v této oblasti.

Štítky u tweetů

Omezení dosahu příspěvku je forma, jak chce omezit šíření obsahu, který se neshoduje se zásadami komunity, tedy podmínkami používání. V minulosti se šlo více restriktivní cestou, kdy byl příspěvek zablokován, smazán, případně byly dopady přímo na autora. Nově dochází k omezování dosahu, což znamená, že tweet porušující pravidla nebude doporučován a ani nabízen ostatním uživatelům.

Twitter zveřejnil podobu, jak takové označení bude vypadat. Níže jde vidět, že příspěvek porušující pravidla a má omezený dosah, dostane speciální štítek, kde je vysvětleno, proč došlo k omezení. Také je zde odkaz na patřiční podmínky, případně na nějaký článek, který vysvětluje dané označení.

viewer label sipngimgfullhdmedium 2688x2772x view label piipngimgfullhdmedium 2828x1932x

Zdroj: Twitter

Pakliže dojde k omezení dosahu, tak autor bude mít možnost odvolání se, ale zatím není zaručeno, že Twitter bude reagovat, případně dojde k nějakému vyřešení. V podstatě se zatím buduje celý systém a také se pracuje na jeho rozšíření.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat