reklama

Epico USB-C Hub Pro III – moderní řešení pro rozšíření konektivity vašeho Macu mini recenze

Epico USB-C Hub Pro III – moderní řešení pro rozšíření konektivity vašeho Macu [mini recenze]
2023-04-26T19:30:48+02:00
• 26. 4. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pamatuji si to jako včera, kdy Apple představil MacBooky vyloženě jen s USB-C porty. Bublina jablíčkářů v sobě šířila paniku, protože k dispozici byly opravdu jen tyto porty. Klasické HDMI nebo USB-A nebylo možné připojit bez USB-C Hubu. V současnosti není toto téma tak dramatické. Apple si určitě pomohl představením 16palcových a 14palcových MacBooků Pro, které všechny konektory opět nabízí.

Kde ale určitě budete potřebovat USB-C Hub jsou MacBook Air a MacBook Pro (standardní 13palcové verze). Dříve či později budete koupi USB-C Hubu pro svůj Mac řešit. Proto jsme rádi, že vám můžeme představit naše dojmy z USB-C Hub Pro III od společnosti Epico. Této mini recenze se ujal náš redaktor Zdeněk Koutský, který Hub testoval déle než měsíc.

Epico USB-C Hub Pro III: Design

Epico USB-C Hub Pro III poskytuje moderní a z mého pohledu i elegantní design. Jedná se o typický “Mac“, takže Hub nijak vzhledově nevyčnívá, když jej máte připojen k Macu. Doporučuji si vybrat takovou barevnou verzi, která bude ladit s barvou vašeho MacBooku.

Epico USB-C Hub Pro III Epico USB-C Hub Pro III

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nicméně, díky robustní konstrukci je Hub odolný proti poškození a nabízí zvýšenou trvanlivost. Velmi oceňuji příjemně lehkou a přenosnou konstrukci, která z něj dělá ideální řešení pro ty, kteří chtějí mít své periferie a příslušenství k dispozici kdykoli a kdekoli. Není třeba se bát častého cestování, protože Hub se vám vejde třeba do kapsy od džín.

Epico USB-C Hub Pro III: Konstrukce

Tento multifunkční USB-C Hub je navržen pro připojení různých zařízení k vašemu Macu, který má USB-C konektor. Nabízí celkem 7 portů, včetně USB-C portu s podporou Power Delivery (PD) až do 100 W, HDMI portu, 3x USB 3.0 portů, SD karty a microSD karty. Díky této rozmanitosti portů si můžete připojit různá zařízení, jako jsou externí disky, myši, klávesnice, sluchátka, monitory a mnoho dalších. Tyto porty fungovaly bez problémů a umožnily mi snadný přenos dat mezi různými zařízeními. Vysoká rychlost přenosu dat mi rovněž zajistila efektivní přenos dat a usnadnila mi práci.

IMG 0950 4032x3024x IMG 0952 4032x3024x IMG 0953 4032x3024x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Rychlost

Epico USB-C Hub Pro III nabízí vysokou rychlost přenosu dat díky podpoře USB 3.0. Hub dosahuje rychlosti přenosu dat až do 5 Gb/s, což umožňuje rychle a efektivně přenášet velká množství dat.

Použití

Používání USB-C Hub Pro III je opravdu jednoduché. Stačí jej připojit k vašemu zařízení a okamžitě můžete začít používat všechny funkce Hubu. Produkt totiž podporuje plug-and-play, což znamená, že nevyžaduje žádné speciální ovladače nebo software.

Závěr

Celkově musím říct, že jsem byl velmi spokojen s Epico USB-C Hub Pro III. Jeho moderní design, rozmanitost portů a vysoká rychlost přenosu dat umožňují běžným uživatelům rozšířit konektivitu svého počítače a zvýšit svou produktivitu. Pokud hledáte kvalitní a spolehlivý USB-C Hub, tento produkt rozhodně stojí za zvážení. Cena produktu se pohybuje kolem 2 499 Kč.

Specifikace

  • USB-C 3.1 Gen 1: rychlost přenosu dat až 5Gbps
  • S portem Thunderbolt 3/4 USB-C dosáhnete rychlostí přenosu dat 40 Gb/s
  • Maximální výkon nabíjení až 100 W
  • Display 5K/60Hz
  • Podpora MicroSD karet
  • Ethernet port: až 1 Gbps
  • Podporovaná zařízení: MacBook Pro 2016 a novější, MacBook Air 2018 a novější
  • Rozměry: 32 x 125 x 12 mm
  • Váha: 46g

Epico

Za poskytnutí produktu děkujeme partnerovi Epico. Produkt si můžete zakoupit třeba ZDE

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat