reklama

Apple ukončí služby pro starší zařízení, nebude fungovat ani Appstore

Apple ukončí služby pro starší zařízení, nebude fungovat ani Appstore
2023-04-05T08:00:02+01:00
• 5. 4. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Ve světě mobilních telefonů a tabletů se systémem Android je poměrně běžné, že nějaká služba přijde o podporu u starších zařízení. Některé aktualizace jsou dostupné jen od určité verze operačního systému, případně vývojáři sem tam zaříznou velmi starý software. U Applu se ale nic takového neděje, tedy aspoň do této chvíle. Chystá se ale změna.

Ukončení služeb pro starší systémy

I v dnešní době můžete používat například iPhone 3GS, respektive vám na tomto starém hardwaru se zastaralým softwarem poběží iMessage. To se ale zřejmě změní, jak naznačují zdroje a dokonce i sám Apple. Osoba známá jako StellaFudge uvedla, že se jí podařilo objevit informace, že Apple plánuje ukončení podpory pro zařízení běžících na systémech iOS 11, macOS High Sierra, watchOS 4 a tvOS 11 a starších.

iPhone14Plus 11 6000x3368x

iPhone 14 Plus; zdroj: Dotekománie

Apple zatím nic takového neuvádí, ale na svých stránkách podpory má novou kapitolu nazvanou „Pokud obdržíte upozornění, že verze vašeho softwaru již nebude podporovat služby Apple“. Jinak řečeno, pakliže budete mít příliš starý operační systém, můžete dostat upozornění o ukončení podpory služeb. Společnost dále uvádí:

Některé starší verze softwaru již nebudou podporovat služby Apple, jako je App Store, Siri a Mapy. Chcete-li tyto služby i nadále používat, aktualizujte si software na nejnovější dostupnou verzi.

To by znamenalo, že pokud máte například iPhone se systémem iOS 10, tak můžete přijít nejen o komunikační služby od Applu, ale také nemusíte mít přístup do obchodu s aplikacemi. Je to vlastně poprvé, co se společnost odhodlá k takovému kroku. Zatím není známo, proč k něčemu takovému dojde.

Můžeme jen spekulovat, že to bude spojeno s údržbou celého ekosystému, tedy zejména služeb. Není totiž možné podporovat služby do nekonečna a současně přidávat novinky. Minimálně to není rentabilní. Zejména ve spojení s množstvím zařízení běžících na starém softwaru. Zde je právě výhoda Applu, který se umí starat i o starší zařízení. Navíc i tato změna postihne poměrně malé procento uživatelů, jelikož jen 4 % majitelů iPhonů má starší iOS než verze 15.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat