reklama

Waze dostává vylepšení nejen o nabíjecí stanice

Waze dostává vylepšení nejen o nabíjecí stanice
2023-03-15T08:00:30+01:00
• 15. 3. 2023

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Google za poslední dobu přidal mnoho prvků do své služby Mapy, které jsou zaměřeny na elektrická vozidla. Jsou podporovány i nabíjecí stanice. Nedávno jsme se také dočkali filtrování. Nyní přichází podobné vylepšení do jeho druhé služby Waze.

Waze a nabíjecí stanice

V tomto týdnu došlo na oznámení, že služba Waze bude nabízet i informace o nabíjecích stanicích. S tím je spojena také možnost si přímo v aplikaci nastavit, jakou zásuvku podporuje vaše vozidlo, takže se vám nabídnou jen ty stanice, které disponují správnou technologií.

Samozřejmě do toho je zapojena i klíčová vlastnost celé služby Waze. Samozřejmě tím myslíme komunitu, která se stará o aktuálnost dat. Samotní editoři budou informace ověřovat a aktualizovat, takže by se vám nemělo stát, že dojedete na nabíjecí stanici a nebude mít k dispozici správný konektor.

EV SearchAlongRoute Flow 2width 1000format webp 1000x563x

Zdroj: Google

Dá se předpokládat, že díky editorům se rozšíří seznam nabíjecích stanic o ty, které zatím nebyly zavedeny do systému. Waze slibuje rozšíření této novinky v následujících týdnech, a to na globální úrovni. Současně očekáváme, že nasbíraná data se následně projeví i v hlavní služby, tedy v Google Mapách.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim