Face ID u iPhonů pod displejem bude, ale budeme si muset ještě počkat

Face ID u iPhonů pod displejem bude, ale budeme si muset ještě počkat
2023-03-16T08:00:45+02:00
• 16. 3. 2023

Jak jsme vás již nedávno informovali, Apple plánuje umístit Face ID pod displej, ale nebude to hned. Kdo čekal, že bude tato novinka součástí letošních modelů s pořadovým číslem 15, bude možná zklamán.

Face ID pod displejem možná za tři roky

Analytik Ross Young na svém twitteru uvedl, že Apple stále na Face ID pod displejem pracuje, nicméně vývoj ještě nepokročil natolik, abychom se této novinky dočkali v blízké době. Již v lednu jsme vás informovali o tom, že Apple uvedené iPhonu s Face ID pod displejem odsunul pravděpodobně na rok 2026 a to, jak se zdá, stále trvá. Podle Rosse Younga musel Apple novinku oddálit kvůli údajným problémům se senzory, které jsou umístěny v modulu, kde se technologie Face ID nachází.

iPhone 14 Pro 12 5997x3366x

iPhone 14 Pro; zdroj: Dotekománie

Podle obrázků, které Young sdílel na svém twitteru to vypadá, že se v následujících letech mohl měnit průstřel, neboli Dynamic Island. Ten by se mohl zmenšit, až by buď zanikl úplně, nebo by jej měly pouze určité modely a jiné pak Face ID pod displejem. To ale samozřejmě nyní pouze spekulujeme a je těžké odhadnout, jakým směrem se vše bude vyvíjet. Apple také oznámil, že chce umístit snímač otisku prstu Touch ID pod displej. Očekává se, že by se tak mohlo stát zhruba do dvou až tří let. Touch ID pod displejem by byly pravděpodobně vybaveny levnější varianty iPhonů.

Zdroj: pocket-lint.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat