Apple Music Classical bude spuštěna 28. března

Apple Music Classical bude spuštěna 28. března
2023-03-11T18:00:04+02:00
• 11. 3. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

O tom, že Apple plánuje spustit novou hudební službu, která bude zaměřena na klasickou hudbu, již můžeme slyšet poměrně dlouhý čas. První náznaky se objevily již v roce 2021, kdy Apple koupil hudební platformu, zaměřenou na klasiku, Primephonic. Nyní Apple hudební službu Classical představuje oficiálně a dostupná bude 28. března.

Nová služba Apple Music Classical je tady

Classical bude součást předplatného Apple Music. Aplikace bude po datu spuštění automaticky součástí systému iOS 15.4 a vyššího. Rovněž je bude aplikace dostupná pro Android. Databáze Apple Music Classical bude obsahovat více než pět milionů skladeb a to jak nejnovější hudební tituly, tak i slavná klasická mistrovská díla. Hudba bude streamována v bezeztrátové kvalitě až 192 kHz/24 bit. Rovněž tisíce nahrávek budou k dispozici v prostorovém zvuku.

035698f0 be88 11ed aad9 94cd3ba885d4 875x583x

Zdroj: Engadget

Apple uvádí, že část hudební databáze bude také obsahovat exkluzivní alba, které jinde nebudou dostupná. Služba kromě hudebních titulů také nabídne biografii skladatelů, popisy klíčových děl a mnoho dalších informací, které ocení zarytí fanoušci vážné hudby. Aplikace by měla být uzpůsobena pro zadávání speciálních dotazů pro vyhledávání děl vážné hudby a měla by poskytovat až 700 vybraných seznamů skladeb.

Pro nedočkavé zájemce Apple přidal možnost předobjednat si Aplikaci v App Store. Pokud si aplikaci předplatíte, automaticky se v den. spuštění, stáhne.

logo-app Apple Music Classical Included with Apple Music?.? Zdarma iOS

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat