Aplikace, vydávající se za Chat GPT, jako nástroj pro šíření malwaru

Aplikace, vydávající se za Chat GPT, jako nástroj pro šíření malwaru
2023-03-01T13:30:27+02:00
• 1. 3. 2023

Zdroj: Slate.com

ChatGPT asi není potřeba příliš moc představovat. Jedná se o chatbota založeného na umělé inteligenci AI. Jeho popularita v posledních měsících enormně roste a toho si samozřejmě všimli i hackeři, kteří se ho snaží zneužít ke krádežím citlivých dat.

Kolem ChatGPT se již množí podvodné stránky a aplikace

Do technologie ChatGPT začal velice intenzivně investovat Microsoft, čímž došlo k ještě většímu zvýšení popularity a celkovému rozšíření do širokého povědomí. Díky tomu se tak ChatGPT stal vůbec nejvyhledávanější technologií současnosti, jejíž popularita zasáhla více než 100 milionů uživatelé během dvou měsíců. Vzhledem k tomu, že ChatGPT začal být enormně využíván, došlo i na zpoplatnění služby. Placená verze nabízí lepší dostupnost a rychlejší odezvu systému.

DwyEFheJJ9fRL72oytRxnA 1920 80jpg 1920x1080x

Zdroj: Techradar

Jak už to tak ale bývá, pokud se něco stane vysoce populárním, vyhledávaným a využívaným, netrvá dlouho, aby se taková věc dostala i do hledáčku hackerů. Ani ChatGPT není výjimkou. Hackeři vytvořili falešné stránky, které nejen že slibují nepřetržitý přístup ke službě ChatGPT, ale vytvořili také facebookovou stránku, která má potenciální zájemce přilákat.

Samozřejmě se už také objevily první falešné ChatGPT aplikace na Google Play, které samozřejmě nenabídnou přístup ke službě, ale mají pouze vylákat z uživatelů citlivé údaje. Je proto důležité mít na paměti, že jediný přístup ke službě ChatGPT je přes oficiální web. Není žádná alternativa ani na jiných webových stránkách, ani v podobě mobilní aplikace.

Zdroj: techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat