reklama

Twitter nově nabízí až 4000 znaků, ale asi to nebude maximum aktualizováno

Twitter nově nabízí až 4000 znaků, ale asi to nebude maximum [aktualizováno]
2023-02-10T13:30:40+01:00
• 10. 2. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 10. 2.

Twitter oficiálně oznámil, že předplatitelé služby Twitter Blue mají nově k dispozici nový limit na počet znaků na jeden tweet. Lze napsat až 4000 znaků. Je zde ale ještě jedno omezení, byť dočasné. Novinka je dostupná jen pro předplatitele v USA. Dá se očekávat, že postupně dojde k rozšíření. Dle dřívějších informací to ale nebude konec. Stále se pracuje na možnosti zveřejnění článku, který by měl nabídnout ještě více znaků, ale zatím nevíme, jak bude nastaven limit a kdy dojde k zavedení novinky. Dá se ale předpokládat, že i tato funkce bude spadat pod Twitter Blue.

Původní článek 3. 2.

Ještě před nějakou dobou platilo, že do jednoho příspěvku na Twitteru můžete dát jen 140 znaků. V roce 2017 došlo k navýšení limitu na 280 znaků, ale pokud se chcete rozepsat, tak není problém dnes rozdělit delší text do více tweetů a ty pak publikovat jako vlákno. Evidentně se brzy dočkáme nového formátu.

Twitter článek

Jane Manchun Wong (@wongmjane) opět pátrala ve zdrojových kódech sociální sítě Twitter a podařilo se jí objevit přípravy na spuštění služby Twitter Articles. Jak název napovídá, nabídne se možnost zveřejňovat delší texty v podobě článků. K dispozici bude i záložka se všemi vašimi články.

FKnLTvyUYAMfJX5 1 1100x1100x

Zdroj: Jane Manchun Wong (se souhlasem)

Bohužel více informací není známo, ale samotný Twitter nepopírá novinku. Jen uvádí, že v brzké době zveřejní podrobnosti k této nové funkci. Otázkou ale je, co vše nabídne v rámci článků a také jestli zde bude nějaké omezení. Inspiraci může hledat u konkurenčních sociálních sítích. Například i Facebook má podobnou možnost stejně jako LinkedIn.

Doufáme, že se Twitter nějakým způsobem odliší a nabídne propracovanější nástroj. Zatím ani neodhadujeme, kdy by mohlo dojít k představí. Stačí připomenout audio tweety. Ty se připravují již dlouhou dobu, ale zatím nejsou k dispozici.

Zdroje: twitter.com, 9to5mac.com, techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat