Patent prozrazuje FaceID pod displejem, Dynamic Island se u nových iPhonů pravděpodobně změní

Patent prozrazuje FaceID pod displejem, Dynamic Island se u nových iPhonů pravděpodobně změní
2023-02-10T16:30:22+02:00
• 10. 2. 2023

Apple se snaží stále více oddělovat „běžné“ iPhony od těch špičkových, mezi které patří řada iPhone Pro a Pro Max. Nedávnou jsme vás také informovali o tom, že se pravděpodobně chystá špičková řada Ultra, která by měla přinést to nejlepší, co iPhony nabídnou.

Kdy dorazí iPhone s FaceID pod displejem?

Jeden z aktuálních prvků, kterými se nejvyšší modely liší od těch běžných, je Dynamic Island. Ten nahradil již několik let používaný výřez v horní části displeje. Podle patentu podaného společností Apple to vypadá, že se brzy FaceID skryje pod displej, čímž pravděpodobně dojde i ke změně prvku Dynamic Island. FaceID ukryté pod displejem bude pravděpodobně využívat technologii selektivní aktivace a deaktivace pixelů. Oblast displeje nad FaceID bude za normálních okolností neprůhledná a v případě biometrického ověření dojde k dočasnému zprůhlednění.

iPhone 15

Zdroj: Dotekomanie

V souvislosti s touto úpravou by pravděpodobně došlo i ke zmenšení prvku Dynamic Island, do kterého je nyní technologie FaceID implementována. Vzhledem k tomu, že již nyní někteří výrobci Androidů pracují na tom, aby skryli selfie kameru pod displej a získali tak zobrazovací plochu bez jakéhokoliv rušivého prvku, je pravděpodobné, že i Apple časem přijde s podobným záměrem. FaceID pod displejem určitě nebudou obsahovat letošní iPhony. Na to je zatím ještě příliš brzy. Prvními kandidáty by se tak mohly stát iPhony 16, které dorazí příští rok.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat