reklama

Samsung představuje svůj Flex Hybrid OLED displej, který lze skládat a posouvat

Samsung představuje svůj Flex Hybrid OLED displej, který lze skládat a posouvat
2023-01-07T11:32:11+01:00
• 7. 1. 2023

Zdroj: Sammobile

Samsung, který je průkopníkem v oblasti OLED displejů, představil svůj Flex Hybrid OLED panel, který je určen pro budoucí futuristická zařízení, jako jsou tablety, smartphony a také notebooky.

Nový skládací OLED panel od Samsungu

Tento nový panel lze na jedné straně složit a na druhé straně vysunout, čímž lze kompaktní zařízení rázem změnit na větší. Výchozí velikost obrazovky Flex Hybrid OLED panelu je 10,5 palců s poměrem stran 4:3, kterou lze vysunutím jedné strany přeměnit na obrazovku s úhlopříčkou 12,4 palců s poměrem stran 16:10.

Samsung Flex Hybrid OLED Folded Slid Open 1920x1080x

Zdroj: Sammobile

V takto rozloženém stavu může být velikost displeje ideální pro sledování videí a dalšího multimediálního obsahu. Nový panel disponuje dokonalou černou, perfektními pozorovacími úhly a vysokým jasem.

Vedle tohoto panelu Samsung také představí dva další vysouvací OLED panely. Flex Slidable Solo je 14palcový OLED displej, který se po vysunutí z jedné strany změní na 17,3palcovou obrazovku. Flex Slidable Duet je OLED je pak panel, který se rozkládá ze dvou stran a promění 14palcový displej na 17,3palcový.

Samsung Slidable Flex Duet OLED Screen 1920x1080x

Zdroj: Sammobile

Tyto displeje budou představeny na blížícím se veletrhu CES 2023 a zatím se neočekává, že budou součástí zařízení, která by měla být uvedena v brzké době. Časem se ale dočkáme a Samsung údajně již nyní pracuje na tabletu, jehož obrazovku bude možné dvakrát složit.

Zdroje: gsmarena.com, sammobile.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim