reklama

WhatsApp vylepší samodestruktivní zprávy

WhatsApp vylepší samodestruktivní zprávy
2022-12-12T18:00:53+02:00
• 12. 12. 2022

Zdroj: Dotekománie

Aplikace pro okamžité zasílání zpráv (instant messaging) jsou nesmírně populární. Jen několik příkladů: WhatsApp má celosvětově více než 2 miliardy uživatelů, Facebook Messenger téměř 1 miliardu, a (zejména v Číně) populární aplikace WeChat přibližně 1,2 miliardy uživatelů. A jen přes WhatsApp samotný (patřící stejně jako Facebook pod skupinu Meta) zašlou jeho uživatelé přibližně 100 miliard zpráv – denně.

Instant messaging a soukromí

Spolu s neustále rostoucí popularitou textových zpráv ovšem nabývá na významu otázka soukromí. V této oblasti existuje několik různých přístupů: end-to-end šifrování je velmi účinnou zbraní proti tomu, aby si vaše soukromé konverzace mohl přečíst někdo cizí; a zprávy s jednorázovým zobrazením nás zase zbaví obav z toho, aby je adresát nepřeposílal dále tam, kam nechceme.

Aplikace WhatsApp má (zaslouženě) velmi dobré renomé právě v oblasti zabezpečení a soukromí. Dlouhodobě používá kvalitní koncové šifrování, a také podporuje možnost zasílání obrázků a videí, které lze zobrazit pouze jednou. A podle posledních informací je pravděpodobné, že se v blízké době můžeme těšit i na jednorázové zprávy.

Známý a spolehlivý zdroj WABetaInfo totiž při testování betaverze WhatsApp beta 2.22.25.20 pro Android nalezl důkazy ukazující na fakt, že vývojáři pracují na zakomponování zpráv s jednorázovým zobrazením do aplikace. Když budete chtít odeslat zprávu, která se po prvním přečtení automaticky smaže, zelené odesílací tlačítko bude obsahovat malou ikonku zámku. Pokud si adresát takovouto zprávu přečte, zpráva nevratně zmizí; pokud si ji bude chtít přečíst znovu, musí požádat odesílatele, aby mu ji zaslal znovu.

WhatsApp View-once

Zdroj: androidpolice

Podle dostupných informací budou u zpráv s jednorázovým zobrazením použity stejné ochranné mechanismy, jaké WhatsApp používá pro jednorázové obrázky či videa: nelze je přeposílat, kopírovat, ani udělat screenshot obrazovky. Tyto ochranné mechanismy nejsou pochopitelně zcela „neprůstřelné“ – adresát si stále může udělat fotografii obrazovky s jednorázovou zprávou pomocí jiného telefonu či fotoaparátu; ale to je asi tak všechno.

Možnost zasílání jednorázových zpráv prostřednictvím WhatsAppu se tedy blíží. Zatím ještě není známo, kdy bude tato bezesporu zajímavá funkce zpřístupněna všem uživatelům WhatsAppu, ale počítá se, že se tak stane v blízké době v rámci jedné z pravidelných aktualizací aplikace. Poté tedy bude možno funkci „po přečtení spalte“ používat nejen u mediálních souborů, ale také u textových zpráv.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat