reklama

Vývojářské týmy Google Mapy a Waze se spojují, aplikace zůstanou i nadále oddělené

Vývojářské týmy Google Mapy a Waze se spojují, aplikace zůstanou i nadále oddělené
2022-12-12T15:00:27+01:00
• 12. 12. 2022

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Google zakoupil v roce 2013 společnost Waze, ta ale i přes to fungovala dál jako samostatná divize. Podle nejnovějších zpráv se Waze tým slučuje s divizí Geo, které se stará o Google Mapy.

Týmy Google Mapy a Waze se slučují

Google plánuje spojit tým pracující na Waze s týmem, který pracuje na Mapách. Společnost sdělila, že v rámci této změny nemá docházet k žádnému propouštění, nicméně společnost Waze již nebude mít svého ředitele. Google se snaží touto aktivitou hledat lepší efektivitu v rámci současných ekonomických podmínek. Důležitá je také informace, že aplikace Google Mapy a Waze budou fungovat i nadále jako dvě samostatné aplikace.

Waze

Zdroj: Androidpolice

Aplikaci Waze by měla čekat jedna novinka a tou je integrace některých služeb, jako je například Youtube Music pro ovládání zvuku v aplikaci. Společnost Google sdělila, že i nadále Waze respektuje jako jedinečnou značku stejně jako její komunitu dobrovolníků, kteří jsou její nedílnou součástí. Google sdělil, že i nadále plánuje zachovat Waze jako samostatnou službu.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim