reklama

Nabíjecí Qi podložka od Tesly dorazí v únoru

Nabíjecí Qi podložka od Tesly dorazí v únoru
2022-12-26T19:30:27+01:00
• 26. 12. 2022

Zdroj: Tesla

Americká společnost Tesla hledá způsoby, jak odrazit cenu akcií od svého minima za poslední 2 roky a nabíjecí podložka pro chytrá zařízení s názvem Wireless Charging Platform může mít za úkol přinést čerstvý vítr. K oficiálnímu představení došlo ve čtvrtek 22. prosince a výrobce plánuje prodej spustit během února příštího roku. Ovšem celý produkt je potřeba brát s řádnou dávkou rezervy.

AirPower nenahradí

Zatímco jedna strana v podložce vidí možnou náhradu za nevydanou nabíječku AirPower od Applu. Tak druhá část uživatelů při hlubším zkoumání zjistí, že se jedná jen o technologii přebalenou do těla připomínající automobil Cybertruck. Nabíječka od Tesly dodá 15W bezdrátové nabíjení zároveň až třem zařízením, která podporují Qi standard a tím rovnou vypadávají ze hry chytré hodinky (Apple Watch, Galaxy Watch, Pixel Watch).

tesla wireless charging platform 3 2000x2000x tesla wireless charging platform 2 2000x2000x

Zdroj: Tesla

Původní řešení v podobě Apple AirPower mělo najednou nabídnout nabíjení telefonu, sluchátek a hodinek. Jenže 30 cívek při testování stálo za velkým přehříváním, které Apple nedokázal eliminovat ani po 2 letech vývoje. Nicméně zahraniční server Gizmodo přinesl zprávu, podle niž Tesla dodala pouze vlastní šasi a dále využila licencovaného řešení od firmy FreePower.

Nasazená technologie byla využita například u nabíječky Nomad Base Station Pro za 229 dolarů, kterou recenzenti v zahraničí ohodnotili velmi kladně. Nabíjené zařízení lze položit kamkoliv a ani přesouvání po podložce nepřeruší dobíjecí proces. Nakonec zůstává otázkou, zda se najdou natolik zarytí fanoušci, kteří jsou ochotni zaplatit 300 dolarů (tj. cca 6 847 Kč) za tuto novinku od Tesly.

tesla wireless charging platform 4 1600x896x

Zdroj: Gizmodo

Zdroje: gizmochina.com, shop.tesla.com, gizmodo.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim