reklama

Google představil Android 13 pro TV

Google představil Android 13 pro TV
2022-12-06T18:00:50+01:00
• 6. 12. 2022

Zdroj: Dotekománie

4

Android 13 pro mobilní telefony a tablety je oficiálně venku již nějakou dobu a výrobci nasazují novou verzi i v podobě aktualizací stávajících zařízení. Nyní jsme se ale dočkali vydání Androidu 13 pro TV, tedy nové verze Android TV OS.

Android 13 pro TV

U této varianty nelze očekávat nějak dramatické změny jako v případě mobilních telefonů, i tak došlo na několik novinek, které se spíše budou týkat samotných vývojářů aplikací, ale mohou z nich těžit i výrobci televizí. Google se například zaměřil na kvalitu a výkon, jak uvádí.

Došlo na vylepšení AudioManager API, díky čemuž budou moci vývojáři vybrat optimální formát pro přehrávání zvuku. Uživatelé budou navíc moci změnit rozlišení a obnovovací frekvenci na podporovaných zařízeních u HDMI zdroje. Také se zapracovalo i na úspoře energie při změně stavu u HDMI.

TV Frame A13 1600x900x

Zdroj: Google

U InputDevice API jsou nyní podporována různá rozložení klávesnice, takže je mohou vývojáři lépe adresovat. Součástí je i nové API nazvané AccessibilityManager, které umožňuje identifikovat systémové nastavení a zvolit vhodný jazyk pro zvukové popisy funkcí.

Více podrobností je na oficiálních stránkách pro vývojáře. Bohužel nebylo řečeno, kdy lze očekávat dostupnost aktualizací, ani kdy se objeví nové modely s touto verzí. Evidentně vše záleží na samotných firmách.

Zdroje: android-developers.googleblog.com, fonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Android TV == Google TV?
Či to majú dva rôzne systémy? Vie mi niekto odpovedať? Pozerám novú telku a vo filtroch sú často obe možnosti a tak neviem…

Miroslav Růžička

VIP 7. 12. 2022, 10:43
Apple aplikace

Ono je to velmi matoucí, Google TV je v podstatě prostředí (nadstavba) nad samotným systémem Android TV pokud jsem to dobře pochopil.

Já bych řekl, že Goole TV je Android TV pro ty, které vyšly asi před cca 2 lety. Ty starší verze tv mají android tv.

Tak som to aj ja chápal, a SONY už uvádza GoogleTV ale niektorí výrobcovia aj na nových televízoroch uvádzajú AndroidTV a ja som z toho zbytočne zmätený. Práve pozerám nový televízor ale asi to uzavriem tak, že kúpim s hocijakým OS napríklad aj nejaké LG s WebOS a potom tam strčím Chromecast with Google TV a mám vystarané, lebo ten WebOS čo som videl recenzie, tak jedna katastrofa.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim