reklama

Apple přistupuje k ekonomické nejistotě trhu uvážlivě

Apple přistupuje k ekonomické nejistotě trhu uvážlivě
2022-11-17T10:08:25+02:00
• 16. 11. 2022

Zdroj: MacRumors

Současná ekonomická situace není zrovna nejlepší a spousta firem řeší, jak ušetřit a hlavně snížit náklady na podnikání. To se dotýká i největších společností na světě, Apple nevyjímaje.

Apple sází na jistotu a dlouhodobost

Tim Cook byl hostem CBS Morning, kde ho zpovídal Nate Burleson. Hlavním tématem bylo, jak se společnost zachová v následujících měsících. Tim Cook potvrdil, že Apple přistupuje k náboru nových zaměstnanců velmi opatrně. Celý rozhovor bude odvysílán v úterý, nicméně už teď máme náhled na některé informace, které v pořadu zazněly. 

Apple

Zdroj: MacRumors

„V důsledků aktuální ekonomické situace trhu jsme v rámci náboru nových zaměstnanců velmi uvážliví“, prohlásil Cook, když byl dotázán na náborové plány. „Znamená to, že nadále přijímáme zaměstnance, ale ne do každého oddělení ve společnosti. Obecně věříme v dlouhodobé investice“, dodal CEO Applu.

Minulý měsíc se na internetu objevila zpráva, že Apple pozastavil nábor na mnoha rolích mimo R&D (vývoj a výzkum) jako krok ke snížení nákladů. Tento krok má ovlivnit některé firemní „funkce“ a standardní role hardwarového a softwarového inženýrství. 

Téma v rozhovoru pro CBS Morning se dotklo také remote práce, tedy práce z domova. Tim Cook uvedl, že od září zaměstnanci firmy budou povinni pracovat v kanceláři tři dny v týdnu. Odůvodnil to tím, že „vyrábíme produkt a vy musíte produkt držet“. Celý rozhovor by se pak měl týkat nových funkcí iPhonu 14 a dalších produktů. 

Je zajímavé, že Apple v dnešní situaci nepropouští, naopak stále nabírá, byť pomalejším tempem. Cashflow společnosti by mělo být jistě obrovské, na druhou stranu má také náklady, které je potřeba financovat. 

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat