reklama

Obchod Play pro tablety dostává upravený design

Obchod Play pro tablety dostává upravený design
2022-10-01T22:13:42+01:00
• 2. 10. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google již jednou věnoval pozornost tabletům, ale na dlouhou dobu upustil své snahy, přičemž se více méně vrátil k původním záměrům až s Androidem 12L. Nejde ale jen o běžné tablety. Za znovunastartováním stojí větší oblíbenost ohebných smartphonů, respektive mobilům, které jde rozložit do podoby menšího tabletu. Kromě systému již aktualizoval o patřičné rozhraní i aplikace. Dnes zde máme další aktualizaci.

Krok po kroku

Další aplikací, která je více přizpůsobena pro větší displeje, je samotný Obchod Play. Na levém obrázku níže jde vidět dosavadní rozhraní a pravý reprezentuje novou podobu, která se začíná šířit ve verzi 32.5.16-21.

google play store old tablet 2560x1600x Google Play navigation rail 1 2560x1600x

Původní vs. nová podoba; Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Sice na první pohled nejde vidět mnoho zásadních rozdílů, ale stačí si všimnout levého bočního menu. Místo výpisu položek v horní části jsou k dispozici jen ikony s menšími popisky, přičemž jsou více ve středu displeje. Logo je již v nové verzi a chybí samotný text Google Play.

Google Play navigation rail 3 1000x625x Google Play navigation rail 4 1000x625x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Další snímky obrazovek ukazují, že se snaží Google více využít prostor pro prezentaci aplikací a her. Hodně se zaměřuje na horizontální posun. Mělo by se jednat o jednu z prvních změn a další budou následovat. Jak daleko chce zajít se změnou designu, není zatím známo.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim