reklama

Google vylepšuje vyhledávání ve svých aplikacích

Google vylepšuje vyhledávání ve svých aplikacích
2022-10-27T20:48:35+02:00
• 28. 10. 2022

Zdroj: androidpolice

Vyhledávání je jedním ze základních aspektů, na kterých společnost Google staví už od úplných počátků svého podnikání. Vzpomeňme si jen, jak dlouho už je s námi webový vyhledávací engine Google, a kolikrát denně jej téměř každý z nás využije. Mimo něj ovšem Google neustále pracuje i na vylepšení vyhledávání ve svých aplikacích a službách. Kupříkladu aplikace Gmail v sobě má zakomponovanou celou řadu vyhledávacích funkcí, a neustále jsou přidávány další a další. Nicméně potenciál k dalším vylepšením existuje neustále, a Google si toho je velmi dobře vědom. Proto byly aktuálně představeny nové doplňující funkce vyhledávání v aplikacích Gmail a Google Chat.

Vylepšené možnosti vyhledávání v Gmailu a v Google Chatu

Uživatelé Google Chatu na mobilních zařízeních nyní mohou využívat možnost zobrazení návrhů při zadávání dotazu do vyhledávacího pole. Tyto návrhy vycházejí z vaší historie vyhledávání, takže je nyní snazší a rychlejší dostat se k hledaným chatům, které obsahují specifickou zprávu nebo soubor.

Google Chat 02 androidpolice 311x640x

Zdroj: androidpolice

Další novinkou je vylepšení štítků v aplikaci Gmail, kdy je možné omezit vyhledávání na konkrétní štítek v Gmailu. V takovém případě budou zobrazeny výsledky vyhledávání pouze v rámci tohoto štítku. Obdobného výsledku se samozřejmě dá dosáhnout tím, že ve vyhledávací liště aplikace Gmail zvolíme chytrý vyhledávací štítek („search chip“).

Google Chat 03 androidpolice 294x640x

Zdroj: androidpolice

A konečně webový Gmail klient dostal ještě jedno drobné vylepšení: pokud na zadaný vyhledávací dotaz nejsou žádné přesné výsledky, Gmail zobrazí alespoň související výsledky. Když tento přístup Googlu funguje jinde, proč ho nevyužít i v Gmailu?

Google Chat 04 androidpolice 639x398x

Zdroj: androidpolice

Co se týká dostupnosti na jednotlivých platformách, tak vylepšení vyhledávání v Google Chat je aktuálně k dispozici pouze na zařízeních s Androidem; pro zařízení se systémem iOS bude k dispozici koncem měsíce. Oproti tomu všechny novinky v aplikaci Gmail jsou dostupné na všech platformách. A možná nejlepší zprávou je, že pro využití popsaných novinek není nutné mít účet Google Workspace – stačí vám jakýkoliv Google účet.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat