reklama

Youtube nově nabídne placená výuková videa

Youtube nově nabídne placená výuková videa
2022-09-11T08:00:00+01:00
• 11. 9. 2022

Zdroj: Dotekománie

Na Youtube najdete v dnešní době nejrůznější obsah, ať se jedná o vtipná videa, virální, zpravodajství nebo i výuková. V poslední době se ale čím dál více rozšiřuje právě poslední kategorie. Youtube navíc uvádí, že velké procento lidí právě vyhledává výuková videa, pakliže se chtějí něco nového naučit. Společnost jde vstříc takovému obsahu a nasadí několik novinek.

Player for Education

V první řadě zde bude nový přehrávač, který byl nazván jako YouTube Player for Education, tedy přehrávač pro vzdělávací videa. Ten se zásadně liší od běžného tím, že neobsahuje jakékoliv reklamy, nemá dokonce ani některé prvky, jako je třeba doporučení. Youtube spolupracuje již nyní s některými organizacemi a školami na zavedení této novinky. Přehrávač bude k dispozici i v Učebně, tedy Google Classroom.

ezgif 5 7ec39a1821 183x400x ezgif 5 77e6503ce5 183x400x

Zdroj: Youtube

Youtube ale chce jít ještě dál a již v příštím roce odstartuje beta program, v rámci kterého budou moci tvůrci vytvářet kurzy. Ty mohou být placené, což znamená, že za zhlédnutí bude muset uživatel zaplatit tvůrcem nastavený poplatek. Sice Youtube nesdělil konkrétní informace o cenách nebo možnostech, ale vypadá to, že budou muset platit i předplatitelé Youtube Premium.

Bonusem navíc bude možnost zveřejnění kvízu k danému videu, takže si divák bude moci otestovat získané znalosti. Youtube nechce tyto novinky nějak moc uspěchat, a i proto budou k dispozici jen v USA zatím jen v beta verzi, ale následně by mělo dojít k rozšíření.

Zdroje: theverge.com, blog.youtube

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim