reklama

Telegram plánuje přidat další úroveň zabezpečení

Telegram plánuje přidat další úroveň zabezpečení
2022-09-09T16:01:55+01:00
• 10. 9. 2022

Zdroj: Dotekománie

Bezpečnost v online prostředí by měl každý řešit a není dobré ji podceňovat. Pokud je to možné, měl by každý využívat minimálně dvoufázové ověření. Dá se tak například předejít odcizení účtu. Telegram má svůj systém dvoufaktorového ověření, ale nyní se pracuje na další metodě.

E-mail pro ověření

V současnosti je telegram vázán čistě na telefonní číslo a případně si můžete zvolit ještě dodatečné heslo, které se používá pro ověření totožnosti. To je ale nastavené permanentně, což není zrovna nejlepší řešení. Alessandro Paluzzi objevil ve zdrojovém kódu aplikace, že bude k dispozici ještě jedna verze pro ověření totožnosti.

Ke svému účtu budete moci zadat také e-mailovou adresu, která bude použita pro sekundární ověření. Jednoduše po přihlášení k účtu bude odeslán e-mail. Bohužel nevíme, jestli bude jen informativní, nebo bude obsahovat kód nebo odkaz pro potvrzení. Kromě  e-mailu bude možné svázat telefonní číslo s Google účtem, takže by asi bylo možné se skrze něj přihlašovat.

FbnAu8tX0AAIbyy 1440x1440x FbmmygBXoAABHNM 1440x1625x

Zdroj: Alessandro Paluzzi (se souhlasem)

Tyto novinky ale nikdo nemusí používat. Zatím totiž nemáme jakoukoliv indikaci, že by je Telegram vyžadoval. Mohou se ale hodit jako další vrstva zabezpečení samotného účtu.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim