reklama

Pixel Tablet od Googlu potvrzen, nechť započne čekání aktualizováno

Pixel Tablet od Googlu potvrzen, nechť započne čekání [aktualizováno]
2022-09-24T16:30:14+01:00
• 24. 9. 2022

Zdroj: AndroidPolice (se souhlasem)

Aktualizováno 24. 9.

Google celkem mile některé překvapil, když zveřejnil podobu nadcházejícího tabletu Pixel. Sice se blíží jeho kompletní představení, ale nyní se objevují jeho specifikace, byť neoficiálně. Bude vybaven 10,95palcovým displejem a bude nabízen s úložišti ve velikostech 128 a 256 GB. O konektivitu se má starat WiFi 6, ale nebude zde podle všeho GPS. To by znamenalo, že tablet bude cílit na využití v domácnostech.

O výkon se má starat první generace procesoru Google Tensor a dle všeho bude mít podporu pro stylus. Zatím nevíme, jestli bude prodáván zvlášť nebo bude součástí balení.

Aktualizováno 30. 5.

Zpravidla se první objeví spekulace, pak se začnou objevovat konkrétnější náznaky a pak už následuje představení. Google ale letos vypálil rybník všem, co stojí za úniky, jelikož potvrdil existenci tabletu Pixel. Dokonce toto zařízení ukázal, byť jen částečně. Zatím se odhaduje, že Pixel Tablet bude spíše zařízení pro domácnost a bude k němu i dockovací stanice, aby působil i jako takový Nest Hub.

Ukazuje se ale, že bude mít trochu více možností. V rámci certifikačního procesu Universal Stylus Initiative se objevilo Google zařízení vedené pod kódovým označením Tangor a navíc jako typ je uveden tablet. Dá se tedy odhadovat, že právě chystané zařízení bude mít podporu pro stylus. Ten navíc bude možné nabíjet bezdrátově. Zřejmě se magneticky přichytí na jednu stranu. Je zde samozřejmě možnost, že Google má v rukávu ještě jedno zařízení, ale zatím to není moc pravděpodobné.

Původní článek 13. 5.

Google v rámci keynote při příležitosti konání vývojářské konference pochlubil zařízeními, která teprve budou představena. Prozradil pár detailů a hlavně ukázal design. Mohli jsme tak prvně spatřit Pixel 7 a Pixel 7 Pro, ale nejvíce se čekalo, že by se konečně mohl pochlubit svými prvními chytrými hodinkami. Naštěstí se tak stalo a Google ukázal Pixel Watch. Bonusem byla zmínka ohledně chystaného tabletu.

Pixel Tablet?

Google v první řadě ukázal částečně zadní stranu, kde je jeden foťák, který mírně vystupuje. Na horní straně je tlačítko pro vypínání a také jsme se dočkali ukázky přední strany. Zatím není jasné, jestli bude novinka dostupná jen v této barevné kombinaci. Navíc Google uvedl jen jednu specifikaci. Tablet bude vybaven procesorem Google Tensor.

Google Pixel Tab 600x490x

Zdroj: Google

Sice nezmínil nic konkrétnějšího, ale ze samotného vyjádření vyplývá, že se bude jednat o zařízení orientované do domácnosti. Někteří se domnívají, že součástí bude dockovací stanice, takže tablet bude moci sloužit jako mobilní verze Nest Hub Max. Společnost také dodala, že tablet bude perfektním společníkem pro Pixel smartphone.

pixel tablet tighter crop 1206x652x

Zdroj: Google

Zatímco mobily Pixel 7 (Pro) a hodinky Pixel Watch budou uvedeny po letních měsících, tak na tablet si budeme muset počkat až do příštího roku. Google uvedl, že bude představen až v roce 2023. Nic bližšího jsme se nedozvěděli.

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com, 9to5google.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim