reklama

Instagram testuje jednu změnu u Stories

Instagram testuje jednu změnu u Stories
2022-09-28T19:31:05+01:00
• 28. 9. 2022

Zdroj: Dotekománie

Instagram se v poslední době více orientuje na videa v podobě Reels a také samotných dočasných příběhů. Samotné zveřejňování fotografií, tedy původní funkce sociální sítě, je tak trochu stranou, ale již jsme se dočkali ujištění, že i v této oblasti se pokračuje na vývoji. Nyní se ukazuje novinka, která prochází testováním.

Stories a limit

Už je to delší doba, co Instagram zavedl možnost zveřejnění videí v rámci dočasných příběhů, přičemž lze zveřejnit i již natočené video. Zde je ale limit 15 sekund na jednu sekvenci, takže samotné video, pokud bylo delší, bylo rozsekáno do jednotlivých úseků o délce 15 sekund.

Bohužel takový obsah nelze jednoduše editovat a samotné rozdělení nemusí být vždy správné. I proto se začalo s testováním delšího obsahu. Konkrétně se limit natahuje z 15 sekund na 60 sekund. To současně znamená, že natočené video, které chcete ve Stories zveřejnit, se bude rozkouskovávat po 60 sekundách.

FGrAJoVXEAAZRA0 736x755x

Zdroj: Matt Navarra (se souhlasem)

Sice se může jednat o drobnou změnu, ale více méně dochází ke sjednocování formátů. Například Reels mají nyní limit 90 sekund. Někdy v budoucnu se tedy můžeme dočkat situace, kdy oba formáty tak trochu splynou.

Zdroje: twitter.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim