reklama

Google Vyhledávání a Discovery mění otevírání stránek na mobilu

Google Vyhledávání a Discovery mění otevírání stránek na mobilu
2022-09-27T09:33:43+01:00
• 27. 9. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google si občas hraje s chováním svých aplikací a služeb, přičemž ne vždy oznámí změny. Tentokrát jsou prováděny změny u dvou aplikací, konkrétně ve Vyhledávání a sekci Discovery, přičemž některé uživatele nemusí zrovna potěšit.

Změna v otevírání

Google již před dávnými časy uvedl do Androidu Chrome Custom Tabs, což je speciální a modifikovaná verze Chromu, respektive jde o komponentu, pomocí které mohou vývojáři nechat otevírat webové stránky přímo v aplikaci, aniž by bylo nutné otevírat dedikovaný webový prohlížeč.

Tato komponenta je hojně využívána nejrůznějšími aplikacemi, i těmi od Googlu. Právě u dvou svých aplikací mění chování. Konkrétně se budou webové stránky otevírat v novějším režimu u aplikací Vyhledávání (respektive Google) a Discovery. Místo plnohodnotného zobrazení přes celou obrazovku bude stránka v takovém polorežimu, kde uvidíte částečně aplikaci, z které je stránka otevřena.

Google Search Discover fullscreen 1 461x1024x Google Search Discover fullscreen 2 461x1024x Google Search Discover fullscreen 3 461x1024x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Při spouštění se zobrazí v horním status baru, že je komponenta postavena na Chromu, až po úplném načtení se zobrazí adresa. Samozřejmě jsou k dispozici tlačítka pro sdílení nebo pro uložení stránky na později. Zatím se tato novinka objevuje sporadicky, ale asi se brzy dočkají všichni uživatelé.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim