reklama

Google představuje vzdálenou instalaci aplikací třeba z mobilu

Google představuje vzdálenou instalaci aplikací třeba z mobilu
2022-09-28T15:00:13+01:00
• 28. 9. 2022

Zdroj: Dotekománie

Nedávno jsme vás informovali, že Google přidal jednu sekci navíc do Obchodu Play. Jak se ukazuje, tak se jednalo jen o součást větší novinky, která by měla být již k dispozici na vašem.

Instalace aplikací

Google již nějakou dobu testoval a vytvářel systém, jak nainstalovat jakoukoliv aplikaci nebo hru napříč zařízeními. Ve webovém rozhraní je tato možnost už dlouhou dobu, ale samotná aplikace pro Android nic takového neměla. Samotné testování u některých uživatelů bylo spuštěno před několika měsíci, ale až nyní je vše hotovo.

Google představil novinku skrze tiskovou zprávu, v které informuje právě i o možnosti instalace z mobilu nebo tabletu na jiné zařízení, které máte spojeno se svým účtem. Jakmile otevřete kartu aplikace, tak u tlačítka pro instalaci byste měli vidět šipku. Díky ní se otevře dialogové okno, kde si můžete zvolit, na která zařízení bude aplikace nainstalována.

02 295x591x

Zdroj: Google

Díky tomuto systému můžete provést instalaci všude, nebo jen na konkrétním zařízení. K dispozici zde máte kromě mobilů také televize nebo hodinky, případně by zde měl být i tablet. Novinka se šíří skrze aktualizaci Obchodu Play, ale již by měla být k dispozici u většiny uživatelů.

Zdroje: android-developers.googleblog.com, droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim