Garmin vydal aktualizaci pro své chytré hodinky, starší modely budou mít smůlu

Garmin vydal aktualizaci pro své chytré hodinky, starší modely budou mít smůlu
2022-09-02T15:00:29+02:00
• 2. 9. 2022

Garmin Fenix 7, Zdroj: Android Community

Společnost Garmin na svých stránkách oznámila novou aktualizaci pro své chytré hodinky. Nová aktualizace by se měla dostat pouze na pár nových modelů, starší bohužel v seznamu chybí.

Mezi zařízení, která obdrží tuto aktualizaci patří hodinky Fenix 7, epix (2. generace), řada Instinct 2 a brzy by měly aktualizaci obdržet také hodinky Forerunner 945 LTE a řada cyklo počítačů Edge 1040. Mezi ty funkce, které stojí za uvedení patří:

  • SatIQ: aby byla maximalizována životnost baterie, SatIQ automaticky zapne vícepásmové GPS v oblastech, kde je to nejvíce potřeba, jako jsou úzké kaňony nebo centrální oblasti s vysokými budovami, a poté je vypne, když už nebude potřeba, aby tak byla zachována maximální kapacita baterie.
  • Stav variability srdeční frekvence (HRV): sledování variabilitu srdeční frekvence během spánku pro získání lepšího přehledu o zotavení a celkovém stavu zdraví
  • Ranní zpráva: při spárování s chytrým telefonem uživatel získá informace o počasí pro daný den a návrh denního cvičení, stejně jako informace o spánku a stavu HRV během uplynulé noci. Zpráva může být dokonce přizpůsobena tak, aby uživatelé viděli pouze ty detaily, které chtějí vidět.
  • Widget závodu: zobrazení informací o přípravě na závod – včetně předpovědi výkonu pro konkrétní den závodu, počasí v den závodu a odpočítávání – vše v jednom widgetu.
  • Aktualizovaný stav tréninku: Pomocí nových ukazatelů, jako je stav HRV, nedávná historie cvičení a výkon, získají sportovci přehled o svém celkovém úsilí a o tom, zda trénují produktivně, jsou na hranici maxima nebo jsou přetížení.
  • Sledování akcií: možnost sledování až 50 akcií – přímo na zápěstí – pomocí aplikace Akcie.
Q3 2022 software update hero image for newsroom 1200x800x

Zdroj: Garmin

Zde jsou pak některé ze zásadních nových funkcí pro cyklistické počítače:

  • Ovládání hudby: Po spárování s kompatibilním smartphonem bude možné ovládat hudbu přímo na zařízení Edge.
  • Stav tréninku: Pomocí nových ukazatelů, jako je stav HRV, nedávná historie cvičení a výkon, získá uživatel přehled o celkovém úsilí a o tom, zda je trénink produktivní, na hranici nebo již nefektivní.
  • Minuty intenzity: zobrazení, kdy byl trénink nejintenzivnější
  • Plná podpora elektrokol: podpora kol kompatibilních s ANT nebo ANT+, podpora prohlížení vlastních dat o elektrokole, úprava úrovní pomoci, nebo přehled o zbývajícím dojezdu na základě plánované trasy.

K uvolňování aktualizací již dochází od začátku tohoto týdne. Pakliže vlastníte podporované zařízení, můžete aktualizaci očekávat každou chvíli.

Zdroj: garmin.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat