reklama

Youtube Music už nebude potřebovat vaši přesnou polohu

Youtube Music už nebude potřebovat vaši přesnou polohu
2022-08-31T15:00:48+02:00
• 31. 8. 2022

Zdroj: Youtube

Youtube Music je v současnosti jediná služba pro streamování hudby od Googlu. Stále ještě nemusí dostačovat původním uživatelům Hudby Google Play, ale postupně se pracuje na Youtube Music. Google oznámil, že místo přidávání dalších funkcí nyní dojde na odebrání jedné součásti.

Bez polohy

Možná jste ani nevěděli, ale aplikace Youtube Music má možnost získat vaši přesnou polohu, pokud ji samozřejmě udělíte oprávnění. Aplikace využívá tato data pro doporučení skladeb a seznamů. V tomto případě jde spíše o doporučení. Pakliže Youtube Music zjistí, že se například nacházíte v tělocvičně, snaží se vám doporučit hudbu, která vám napomůže ve cvičení.

Youtube oznámil, že již tuto možnost nepotřebuje a kompletně odebere veškeré prvky spojené s přesným určením polohy. Aplikace tedy přijde i o oprávnění k přístupu k poloze a veškerá dosavadní nasbíraná data budou kompletně smazána. Nebude se ani nabízet nějaké doporučení na základě toho, kde se nacházíte. Místo této automatické funkce budou k dispozici jednoduše jen nabídky, jaký typ hudby chcete poslouchat. Zástupce společnosti dodává, že se jedná o pohodlnější přístup než dosavadní automatické řešení.

YouTube Music

Zdroj: AndroidCentral (se souhlasem)

Youtube Music i tak bude používat přibližně určení vaší polohy, ale jen na základě například státu, aby nabídl populární hudbu v dané oblasti, ale již nebude tato služba přesně sledovat a nabízet obsah dle přesné polohy. K odebrání přesného určení polohy dojde 26. září.

Zdroje: support.google.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat