reklama

Microsoft spouští odlehčenou verzi Outlook pro méně výkonné androidy

Microsoft spouští odlehčenou verzi Outlook pro méně výkonné androidy
2022-08-04T16:38:23+02:00
• 4. 8. 2022

Microsoft právě vypustil aplikaci Outlook Lite pro Android, které je určena pro méně výkonné telefony s operačním systémem Android.

Outlook Lite pro Android je tady, ale zatím pro omezený počet zemí

Aplikace bude určena nejen pro méně výkonné telefony s Androidem, ale také pro regiony, které se potýkají s horším připojení k internetu. Aplikace je momentálně dostupná v zemích: Argentina, Brazílie, Chile, Kolumbie, Ekvádor, Indie, Mexiko, Peru, Saúdská Arábie, Jižní Afrika, Tchaj-wan, Thajsko, Turecko a Venezuela. Společnost Microsoft uvedla, že do budoucna bude chtít seznam zemí rozšířit.

Outlook lite 1200x767x

Zdroj: Techcrunch

Samotná aplikace má pouhých 5 MB ve srovnání s klasickou aplikací Outlook, která má velikost 80 MB. Jedná se o velikost instalačního souboru, který je nutný stáhnout z app storu. Microsoft uvedl, že nebude problém aplikaci spustit i na zařízeních, která mají méně než 1 GB operační paměti a rovněž by aplikace neměla mít problém s konektivitou 3G a 2G. Microsoft se tak připojil k dalším společnostem, které pro méně výkonné androidy již své Lite verze aplikací nějaký čas nabízí. Určitě bude fajn, když Microsoft seznam zemí rozšíří, odlehčenou verzi aplikace uvítají i ti, kdo nutně nevlastní nevýkonný telefon, ale jen ocení minimalistickou aplikaci, která není tak náročná na systém.

logo-app Microsoft Outlook Lite Microsoft Corporation NEZNÁMÁ ANDROID

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim