reklama

První ukázku auta od Xiaomi poznáme v srpnu

První ukázku auta od Xiaomi poznáme v srpnu
2022-07-21T16:30:58+02:00
• 21. 7. 2022

Zdroj: GSMArena

Elektromobil z dílny společnosti Xiaomi začíná dostávat čím dál reálnější obrysy. Čínský gigant během následujícího měsíce plánuje oficiálně představit první prototyp před širokou veřejností a svůj impozantní plán opět přiblížit k vytyčenému cíli. Podle dostupných informací se zdá být Xiaomi o něco dál oproti konkurenčnímu Applu, který rovněž pracuje na vlastním Apple Car.

Doba elektrická

Vše odstartovalo v březnu loňského roku, kdy byl oznámen vstup na trh s elektromobily a zároveň investice ve výši 1,5 miliardy dolarů. Ke všemu za prvních 10 let chtějí proinvestovat až 10 miliard dolarů. V září 2021 byla zaregistrována značka Xiaomi Auto Co., Ltd. a následně měsíc listopad přinesl dohodu o vybudování výrobního komplexu ve městě Yizhuang.

Xiaomi Car 2 1200x717x

Až 1 000 zaměstnanců má být v roce 2024 schopno vyrobit okolo 300 000 automobilů za rok. Zakladatel Xiaomi, Lei Jun údajně nyní hledá PR ředitele, který po srpnovém odhalení prototypu začne automobil propagovat s větší intenzitou. Samotní inženýři s vozidlem zároveň provedou nejen první test v zimních podmínkách.

První dva vozy mají zamířit do segmentu A+ (např. Hyundai i10) a B (např. Hyundai i20). Jeden z nich získá autonomního řízení L2 a druhý dokonce L3 (např. Tesla). Cenově se spekuluje po přepočtu nad částkami okolo 627 415 Kč a 896 110 Kč.

Zdroje: gsmarena.com, gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat