reklama

Instagram začíná podporovat streamování z počítače

Instagram začíná podporovat streamování z počítače
2022-07-14T19:36:08+02:00
• 15. 7. 2022

Zdroj: Dotekománie

Instagram se zrodil jen za účelem zveřejňování fotografií ze smartphonů, přičemž ve své počátku byla k dispozici jen aplikace pro iOS. Až později jsme se dočkali verze pro Android a se značným zpožděním byla uvedena webová verze. Dnes se tato sociální síť více soustřeďuje na dočasné příběhy, Reels a také na streamování. Právě poslední možnost byla dostupná jen z mobilních telefonů, ale to se nyní mění.

Live Producer

Nový nástroj se jmenuje Live Producer a zatím je spíše ve fázi testování. K jeho využití budete potřebovat aplikaci pro počítače s podporou streamování. Uvádí se, že vše má fungovat například s aplikacemi jako OBS, Streamyard a Streamlabs. Samotný stream ale nelze provozovat jen pomocí softwaru pro počítače.

Je zde nutná kooperace s webovou verzí Live Producer. Právě v ní uživatel najde speciální URL adresu a také klíč pro propojení. Následně může vidět živou ukázku v rámci nastavení. Až v samotném webovém prohlížeči jde zveřejnit samotný živý přenos, který je přenášen z aplikace pro počítače.

instagram live producers 928x638x

Zdroj: Instagram

Tiskový mluvčí uvedl, že samotná novinka je stále ve fázi testování a vývoje, proto nebude ještě nějakou dobu dostupná pro všechny uživatele. Ani si nemyslíme, že by kdokoliv mohl v budoucnu takto streamovat. Live Producer bude pravděpodobně omezen z počátku pro vybrané tvůrce, pak pro ověřené a následně budete muset splnit nějaké limity pro tento způsob přenosu, kdy se Live Producer dostane do běžného používání.

Zdroje: techcrunch.com, 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat