reklama

Samsung u svých telefonů pravděpodobně porušil patent týkající se predikce výdrže baterie

Samsung u svých telefonů pravděpodobně porušil patent týkající se predikce výdrže baterie
2022-06-16T11:32:50+02:00
• 16. 6. 2022

Samsung Galaxy M52 5G; Zdroj: Samsung

Společnost K. Mirza LLC sdělila, že Samsung údajně porušil licenční podmínky tím, že si přisvojil algoritmus, který odhaduje spotřebu baterie v telefonech, s nímž přišel nizozemský výzkumný ústav známý jako Nizozemská organizace pro aplikovaný vědecký výzkum (TNO).

Samsung čelí žalobě týkající se neoprávněného využívání patentované technologie

Určování zbývající kapacity baterie je založeno na algoritmu, který analyzuje chování uživatele a využívání zařízení, jako je telefon nebo tablet. Samsung v tomto případě čelí žalobě za přisvojení tohoto patentu, který aplikuje ve svých telefonech s Androidem. Podobný problém by mohl mít i Google, který rovněž algoritmus používá ve svých zařízeních Pixel. Společnost K. Mirza LLC podala žalobu 20. května a tvrdí v ní, že funkce byla vyvinuta právě nizozemským institutem TNO a že je používána v rozporu s licenčními ujednáními.

Galaxy M53 5G review 10 1920x1080x

Zdroj: Sammmobile

Kromě Samsungu tuto technologii využívá i Google na svých telefonech Pixel a pravděpodobně se mezi další významné výrobce řadí i společnost Xiaomi. Podle informací žaloba cílí především na zařízení se staršími verzemi Androidu. Nejnovější zařízení s aktuálním OS by tak nemusela být postižena. Společnost Samsung se k celé věci prozatím nevyjádřila, mohlo by to pro ní však mít nepříjemné právní důsledky.

Zdroje: androidcentral.com, androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat