reklama

Masarykův onkologický ústav v Brně představil aplikaci na podporu duševního zdraví pro onkologické pacienty

Masarykův onkologický ústav v Brně představil aplikaci na podporu duševního zdraví pro onkologické pacienty
2022-06-13T16:40:56+02:00
• 13. 6. 2022

Zdroj: MOÚ MindCare

Výzkumníci z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity vyvinuli mobilní aplikaci MOÚ MindCare. Pomocí moderních technologií získají pacienti Masarykova onkologického ústavu novou
možnost duševní podpory v průběhu náročné léčby i po jejím skončení. Výzkumníci spolu s lékaři právě nyní otevírají ambiciózní vědecký projekt testování různých typů podpory, který
může znamenat na poli eHealth velký posun a inspirovat obdobné týmy po celém světě.

MOÚ MindCare

Onkologické onemocnění ještě neznamená konec života

Onkologické onemocnění může pro řadu pacientů znamenat konec normálního života. Vše se najednou točí kolem léčby samotné, výsledků vyšetření a termínů v nemocnici. Pacientům se může často zdát, že se jejich život zastavil. Pozitivní aktivity odkládají na dobu neurčitou, například až po léčbě, po kontrolním vyšetření nebo po návštěvě lékaře. V tak rychlém běhu událostí si mnoho lidí ani nevšimne, že zapomíná na své duševní zdraví. MOÚ proto ve spolupráci s odborníky z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity zavádí pro pacienty novou aplikaci MOÚ MindCare.

MOÚ MindCare

Zdroj: MOÚ MindCare

Aplikace, kterou odborníci z Masarykovy univerzity vyvíjeli od roku 2019, za finanční podpory vývojářů Merck Sharp & Dohme s.r.o., je ke stažení zdarma přes platformu Google Play nebo App Store. “Prostřednictvím videí, zpráv a dílčích cvičení vás v průběhu osmi týdnů naučíme to, co je potřeba v péči o vlastní duševní zdraví a vyrovnanost,” doplňuje psycholožka a členka realizačního týmu Alena Slezáčková.

„Mobilní aplikace je řešením pro všechny, kteří nepotřebují odbornou pomoc našich psychologů. Jde o moderní a inovativní přístup, který se rozvíjí i v zahraničí. V rámci zavádění aplikace MOÚ-Mindcare se nám rovněž podařilo získat grantovou podporu ministerstva zdravotnictví AZV, abychom mohli účinnost aplikace také vědecky ověřit,“ vysvětluje klinická onkoložka Jana Halámková.

MOÚ MindCare

Zdroj: MOÚ MindCare

Zájemci o přihlášení se do programu mají možnost získat více informací od lékařů, sester, psychologů, v Informačním a edukačním centru a také z informačních letáků, které jsou dostupné v jednotlivých čekárnách, ambulancích nebo na odděleních Masarykova onkologického ústavu.

mou 1450x776x

Zdroj: MOÚ MindCare

„Absolvovala jsem celý program, který aplikace MOÚ MindCare nabízí, a na základě vlastní zkušenosti bych ji doporučila pacientům jako průvodce v jakékoliv fázi onemocnění či v procesu uzdravení. Člověk si na aplikaci a fungování v ní velmi rychle zvykne a osobně jsem se každé ráno těšila, co mě v daný den v aplikaci čeká. Program nabízí jemné a vlídné vhledy, které mohou dotyčnému pomoci právě v těžkých životních situacích a v nepříjemných duševních stavech,“ popisuje fungování aplikace lékařka Monika Lekárová z realizačního týmu.

logo-app MOU MindCare Merck Sharp & Dohme LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat