Youtube „začíná“ řešit komentáře u videí

Youtube „začíná“ řešit komentáře u videí
2022-04-11T16:30:09+02:00
• 11. 4. 2022

Zdroj: Youtube

Jakmile se objeví velká platforma s mnoha tvůrci a zejména pak s možností zapojení kohokoliv, tak se objevuje šance pro nejrůznější podvody nebo jen obyčejný spam. To se samozřejmě týká i Youtube, kde jde vidět problém u samotných komentářů. U známějších tvůrců si jde všimnout, že sekce komentářů je zaplněna spamem, mnohdy propagující produkty, služby, nebo dokonce odkazující na podvody. Youtube se snažil celý problém řešit, ale zatím se moc nedařilo. Nyní nasazuje přísnější systém.

Youtube a komentáře

Jakmile divák vidí množství spamu pod videem, asi mnohdy ztratí chuť cokoliv komentovat. Navíc i samotné komentáře dostávají reakce od účtů, které by se daly hodnotit jako podvodné nebo automatizované. Sice se může zdát, že Youtube celou problematiku neřeší, ale není tomu tak.

Ivy Choi, tiskový mluvčí Youtube, uvedl, že jen za poslední čtvrtletí minulého roku bylo odstraněno 950 milionů komentářů hodnocených jako spam. Bohužel aktuální systém založený na strojovém učení a také spoluprací s lidmi nestačí na celkové množství. Samotní tvůrci se již k tomuto tématu vyjadřovali mnohokrát a situace se jim nelíbí. Youtube reaguje testováním nové funkce, která je k dispozici zřejmě pro všechny tvůrce.

Screenshot 12 461x236x

Zdroj: Dotekomanie.cz

U videí jde nastavit u komentářů experimentální funkce, která zvýší citlivost na spam. Bohužel Youtube neposkytl jakoukoliv informaci, jak novinka funguje. Možná jde jen o upravený systém s umělou inteligencí/strojovým učením, který má jinak nastavená pravidla.

Zde ale záleží na samotných tvůrcích, jestli novinku zapnou, či nikoliv. Nedá se říci, že se celý problém vyřeší zapnutím nové funkce. Youtube čeká nelehký boj a zřejmě bude muset vyvinout účinnější nástroje pro detekci spamu.  Komunita ale nečeká, jak dokazuje tvůrce ThioJoe, který vytvořil vlastní systém pro detekci spamu.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat