Sony Xperia 1 IV na prvních renderech aktualizováno

Sony Xperia 1 IV na prvních renderech [aktualizováno]
2022-04-16T13:30:33+02:00
• 16. 4. 2022

Zdroj: @onleaks (se souhlasem)

Aktualizováno 16. 4.

Sony rozhodně připravuje další svůj top model Xperia 1 IV, přičemž zatím máme k dispozici jen neoficiální podobu. Samotné spekulace a úniky se rozbíhají a dle nich se máme novinky dočkat již v květnu, tedy za pár týdnů. Mobil údajně také prošel testováním v Geekbench, kde je veden pod kódovým označením Sony XQ-CT54. Sice samotné výsledky ukazují použit nejmodernějšího procesoru od Qualcommu, ale podstatnější je jiná novinka, která by se mohla objevit. Sony by totiž mohlo nabídnout na evropském trhu model s podporou eSIM, takže by nebylo potřeba vkládat čip v plastovém obalu.

Sice se může jednat o drobnost, ale Sony je známé svou integraci SIM karet. Firma totiž u většiny modelů nabízí velmi jednoduchý přístup, a to i bez použití speciálního nástroje na vyjmutí. Navíc při každé výměně se mobil restartuje. Pakliže bychom se dočkali eSIM podpory, jednalo by se o značný krok kupředu v případě Sony.

Původní článek 1. 3.

Nedávno jsme vás informovali, jakou výbavu by mohla mít nadcházející novinky Sony Xperia 5 IV. Tentokrát zde ale máme první neoficiální rendery vyššího modelu Sony Xperia 1 IV. Sice zdroj neuvádí specifikace, ale asi není těžké odhadnout, že i v tomto případě bude primárně použit procesor Snapdragon 8 Gen 1.

Sony Xperia 5 IV by mohla přijít se Snapdragonem 8 Gen 1 Plus

Sony Xperia 1 IV

Samotné rendery ukazují několik vlastností, které můžeme očekávat. Například Sony Xperia 1 IV bude mít stále konektor pro sluchátka a nezapomene se ani na dedikované tlačítko pro focení. Čtečka otisků prstů bude pravděpodobně umístěn na boku zařízení.

SONY XPERIA 1IV 5K3 2 5120x2880x

Zdroj: @onleaks (se souhlasem)

Zadní strana dostane rovnou tři foťáky, kde jeden bude mít periskopické řešení pro lepší zoom. Přední kamera by měla být v tenkém rámečku nad displejem. Sony tedy nepůjde cestou výřezu nebo otvoru v displeji. Samotný zobrazovací panel má mít úhlopříčku 6,5 palců. Zřejmě opět bude použit displej se 4K rozlišením a 120Hz frekvencí.

SONY XPERIA 1IV 5K1 1 5120x2880x

Zdroj: @onleaks (se souhlasem)

Samotné rendery jsou založeny na uniklých schématech a stojí za nimi známý účet @onleaks, který má úspěšnou dráhu v přesných informacích. Samozřejmě se může výsledný mobil mírně lišit, ale neočekáváme dramatické změny. Kdy dojde na představení, není jasné, ale může to nějakou dobu trvat.

Zdroje: giznext.com, twitter.com, gizmochina.com, gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat