Snapchat v rychlosti růstu překonává Facebook i Twitter

Snapchat v rychlosti růstu překonává Facebook i Twitter
2022-04-27T09:30:08+02:00
• 27. 4. 2022

Zdroj: Snapchat

Společnost Snapchat zveřejnila finanční výsledky za první čtvrtletí pro rok 2022  a ty ukazují, že růst sociální sítě překonává konkurenty, jakými jsou Meta (Facebook) nebo Twitter. Meta za první čtvrtletí zaznamenala ztrátu a Twitter mírný růst.

Snapchatu se daří, v růstu poráží konkurenci

Společnost Snap, která je mateřskou společností sítě Snapchat, zaznamenala meziroční růst ve výši 18 %, nicméně za posledních pět čtvrtletí růst překročil hranici 20 %. Meziroční příjmy společnosti Snap se navýšily o 38 % což představuje částku 1,06 miliardy dolarů. Společnost poznamenala, že je na dobré cestě dosáhnout 44% růstu od 1. čtvrtletí loňského roku. Na druhou stranu ale výše příjmů a jisté zpomalení růstu, tak jako jiné, zasáhla válka na Ukrajině. Válečný konflikt se promítá do celkově nižších příjmů oproti jiným obdobím. Společnost Snap sdělila, že vzhledem k přetrvávajícímu konfliktu na Ukrajině lze nyní jen velmi obtížně předvídat další vývoj výše příjmů.

YouTube Creative Kit Newsroom Banner 1920x1080x

Zdroj: Snapchat

Společnost Snap rovněž uvedla, že se nepodařilo splnit finanční cíle pro 3. čtvrtletí za rok 2021, které byly narušeny zavedením nových podmínek na ochranu soukromí ze strany Applu. Uživatelé zařízení Apple měli nově možnost požádat aplikace o nesledování, což zásadně narušilo výdělky z reklamních kampaní společností na Snapchatu nebo Facebooku. Společnost Snap uvedla, že bude v oblasti nových produktů zaměřovat pozornost na rozšířenou realitu, která je mezi uživateli Snapschatu hojně diskutována a žádána.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat