reklama

Apple omezí výrobu iPhonu SE, důvodem je nižší poptávka

Apple omezí výrobu iPhonu SE, důvodem je nižší poptávka
2022-04-03T18:00:15+02:00
• 3. 4. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Podle nejnovějších zpráv by Apple měl v příštím čtvrtletí vyrábět o 20 % méně iPhonů SE, než jaký byl plán. Omezení výroby by se mělo dotknout i sluchátek AirPods, kterých by se mělo vyrobit o 10 miliónů kusů méně.

O iPhony SE je menší zájem, než v předchozích obdobích

Podle analytika Ming-Chi Kua se očekává, že by Apple měl v letošním roce vyrobit 15-20 miliónů iPhonů SE namísto původního plánu, který počítal s tím, že bude dodáno 25-30 miliónů kusů. Omezení dodávek tentokrát nesouvisí s omezením na straně dodavatelských řetězců, nebo s nedostatkem čipů, ale důvodem je očekávaná nižší poptávka.

iPhone SE 3

Zdroj: FoneArena

Samozřejmě je ve hře více faktorů, mezi které patří například obavy související s válkou na Ukrajině, rostoucí inflace nebo omezení výroby v Číně v souvislosti s vysokými nárůsty COVID-19. Do hry vstupuje také cena, která je u nové generace vyšší, než u té předchozí. V tuto  chvíli je těžké říci, co tento krok může znamenat pro další vývoj generace SE, nicméně pro Apple představuje pokles o 20 % zásadní krok.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat