reklama

Google Fotky testují rychlé akce

Google Fotky testují rychlé akce
2022-03-15T23:13:11+01:00
• 16. 3. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nedávno Google představil funkci pro vytvoření portrétní fotky i u starých snímků, ale tato možnost je dostupná jen pro majitele smartphonů Pixel a také uživatele, kteří si předplácí jakýkoliv tarif v rámci Google One. Dnes zde máme ukázku nové funkce, která se aktuálně testuje. Týká se práce s textem na fotografii.

Google Fotky dostávají možnost vytvoření portrétu i ze starých snímků

Rozpoznání textu

Google Fotky již nejsou obyčejnou aplikací pro správu snímků a videí. Je integrováno mnoho funkcí, ale také je zde přímé začlenění služby Google Lens. Ta se zaměřuje na identifikaci objektů, textů a dalších prvků ve fotografiích. Již nyní si tak můžete nechat zkopírovat text ze snímku, případně si ho i nechat přeložit. Google zde dělá menší úpravy, které by mohly přispět k rychlejšímu používání těchto funkcí.

Pakliže aplikace Google Fotky rozpozná, že by se dalo pracovat se snímkem trochu lépe, nabídnout se v dolní části aplikace rychlé zkratky. Zejména tady jde i práci s textem. Můžete tak přes zkratku pro kopírování textu se ihned dostat obsahu, aniž byste museli aktivovat Google Lens. Šetři se tak jeden nebo dva kroky, díky čemuž bude práce jednodušší.

photos chips screen 2 1080x2400x photos chips screen 1080x2400x

Zdroj: AndroidPolice (se souhlasem)

Nejde ale jen o práci s textem. Nabízí se funkce pro oříznutí, označení, vyhledání a podobně. Tyto zkratky můžete také skrýt, respektive zavřít nabídku, pokud zavazí při pohledu na snímek. Zatím se jedná o test a není jasné, kdy a jestli se dostane nová funkcionalita mezi všechny uživatele.

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim