reklama

Aktualizace iOS 15.4 u některých uživatelů způsobuje zvýšené vybíjení baterie

Aktualizace iOS 15.4 u některých uživatelů způsobuje zvýšené vybíjení baterie
2022-03-21T15:00:37+02:00
• 21. 3. 2022

iPhone 13 mini; zdroj: Dotekomanie.cz

Apple tento týden uvedl novou aktualizaci iOS 15.4 pro iPhony a také iPadOS 15.4 pro iPady, watchOS 8.5 pro Apple Watch, macOS Monterey 12.3 proMacBooky a tvOS 15.4 a HomePod Software 15.4.

Apple vydal iOS 15.4, můžete stahovat

Někteří uživatelé hlásí po aktualizaci na iOS 15.4 problémy s baterií

Nejvýznamnější funkcí je možnost odemknutí telefonu pomocí Face ID s nasazenou rouškou. Tuto funkci uvítají především ti uživatelé, kteří nevlastní hodinky Apple Watch, díky kterým bylo dosud možné telefon s nasazenou rouškou odemknout. Funkce pro odemykání s Apple Watch přišla vloni se systéme iOS 14.5. Nyní je dostupná nativně na iPhonech 12 a 13. Jak se ale zdá, vedle novinek a vylepšení, se někteří uživatelé s novou aktualizací potýkají s problémem v podobě zvýšeného vybíjení baterie.

gsmarena 002 1 1200x1176x

Zdroj: GSM Arena

Podle zkušeností tak například iPhone 13 Pro Max vydrží pouze půl dne, a baterie u starších iPhonů 11 dokonce klesne o 80 % během jednoho dne. Spekuluje se o tom, že iPhony s novou aktualizací začaly využívat 120Hz maximální obnovovací frekvenci ProMotion mnohem častěji. Vzhledem k tomu, že tuto funkci mají pouze iPhone 13 Pro a 13 Max a problémy postihují i starší modely, problém bude zřejmě jinde. Předpokládá se, že Apple bude problém analyzovat a brzy vydá případnou opravnou aktualizaci.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat