reklama

Mobilní herní průmysl je zlatým dolem

Mobilní herní průmysl je zlatým dolem
2022-02-04T18:00:48+01:00
• 4. 2. 2022

Fotka od SCREEN POST z Unsplash

Ačkoliv se ve světě her děje mnoho zajímavých novinek, zejména z pohledu nákupů herních studiích velkými společnostmi, tak při pohledu na jednotlivé platformy lze konstatovat, že nejdůležitější sektor je právě ten mobilní. Ve výhledu do budoucna se to nezmění a tento sektor naroste ještě více.

Mobily vedou

Díky analýze společnosti Newzoo získává přehled, jak je velký mobilní herní průmysl. Možná byste si mysleli, že právě hry pro smartphony tvoří jen menší část trhu, ale opak je pravdou. V oblasti příjmů tvoří totiž 52 % celého trhu. Hry pro počítače mají pouze 20 % a konzole 28 %.

Co se týče příjmů, mobilní část dosahuje na 93,2 miliard dolarů, přičemž došlo k meziročnímu růstu o 7,3 %. Konzolové hry ztrácí 6,6 % a dosahují na 50,4 miliard dolarů. Počítačová část poklesla o 0,8 % na 36,7 miliard dolarů. Meziročně ztrácí hry pro webové prohlížeče, které generují také nejmenší příjmy, dle této analýzy.

Screenshot 27 830x499x

Zdroj: Newzoo

Jde tedy vidět rostoucí trend u mobilního sektoru a co se týče výhledu na další roky, tak z 93,2 miliard dolarů se dostane na 116,1 miliardy dolarů do roku 2024. Lze tak přepokládat, že i velká herní studia se začnou více soustřeďovat na smartphony a tablety. To by se mohlo odrazit i na mobilech, které by mohly být více optimalizované na hry a možná se dočkáme většího posunu v technologiích.

Zdroje: androidpolice.com, phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim