reklama

Google Duo povýší videokonference na novou úroveň

Google Duo povýší videokonference na novou úroveň
2022-02-14T11:30:57+01:00
• 14. 2. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google se více soustřeďoval na všechny ostatní komunikační platformy než na Duo, ale nedávno jsme se dočkali zajímavého rozšíření, které je dostupné exkluzivně jen pro majitele novinek od Samsungu. Zdrojový kód aplikace ale poodhaluje nové funkce, které se teprve objeví v aplikaci.

Google Duo a Zprávy dostávají novinky, zatím exkluzivně pro Galaxy S22 a Tab S8

Dokonce streamování

Google se hodně soustřeďoval na využití platformy Duo pro osobní účely. K dispozici je poměrně hodně efektů a samozřejmě nechybí například možnost nahrazení pozadí nebo vylepšení samotného obrazu pomocí softwaru. XDA Developers se ale podařilo objevit náznaky dvou funkcí, které posunou videokonferenci na vyšší úroveň.

První funkce, na které se pracuje, se soustředí na využití konferencí pro vytváření skupin v rámci jedné videokonference. V podstatě se dá novinka představit jako možnost rozdělení velké skupiny lidí na menší skupinky. Tato funkce se asi bude hodit pro nějaké konference, případně se najde využití i ve školách, kde bude moci učitel pracovat najednou s více skupinami v rámci jedné konference.

google duo effects 2 1000x559x

Zdroj: Google

S zřejmě souvisí i druhá chystaná funkce. Ta umožní streamování videokonference, a to i v případě skupin. K dispozici tak bude možnost sledování, případně budou dostupné také odkazy pro sledování bez uživatelského účtu. Dalo by se usuzovat, že Google chce nabídnout Duo i pro profesionálnější využití. Jde o zvláštní krok, když má ještě službu Meet, jež se soustřeďuje na využití ve firmách a institucích.

Zdroje: xda-developers.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim