Twitter dokončil prodej MoPub za 1,05 mld. dolarů

Twitter dokončil prodej MoPub za 1,05 mld. dolarů
2022-01-06T09:30:41+02:00
• 6. 1. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Twitter oznámil dokončení prodeje své mobilní reklamní platformy MoPub, o kterou projevila zájem společnost AppLovin stojící za několika mobilními hry a marketingovým softwarem. Prodej byl dokončen za finálních 1,05 mld. dolarů v hotovosti. 

Twitter vs. AppLovin

Vůbec poprvé byla tato dohoda oznámena v říjnu 2021. Takže jen pro představu, jak dlouho zhruba trvá takový „deal“ uskutečnit. Mezitím Twitter oznámil plán zdvojnásobit své příjmy do roku 2023 na 7,5 mld. dolarů a více. MoPub pomohl Twitteru v roce 2020 vydělat přibližně 188 mil. dolarů. Společnost ale nyní vidí větší potenciál v rozvoji dalších oblastí svého podnikání díky zrychlenému vývoji produktů. Konkrétně služba uvedla, že nyní přesměrovává své zdroje na reklamy založené na výkonu, SMB a obchod. 

Twitter

Zdroj: Dotekomanie.cz

Již dříve finanční ředitel Twitteru, Ned Segal, poznamenal, že prodej MoPubu umožnil Twitteru soustředit se na „masivní reklamní potenciál“ na svých webových stránkách a mobilních aplikacích. 

V době dohody využívalo software MoPub 45 000 mobilních aplikací ke správě jejich monetizace a dosáhlo 1,5 mld. adresovatelných uživatelů po celém světě. Dnes má více než 150 DSP zastupujících tisíce značek a agentur přímý přístup k AppLovin Exchange.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat