reklama

Nová nabíječka od IKEA nabije vaše zařízení aniž by musela být zapojena do napájení

Nová nabíječka od IKEA nabije vaše zařízení aniž by musela být zapojena do napájení
2021-12-10T19:30:09+02:00
• 10. 12. 2021

Zdroj: Androidcommunity

4

Nábytkářská společnost IKEA nabízí ve svém produktovém portfoliu mimo jiné i bezdrátové nabíječky. Poslední novinkou, která ale zatím nebyla oficiálně představena, je tak trochu jiná bezdrátová nabíječka. Od těch ostatních se liší tím, že dokáže nabíjet zařízení bez toho, aniž by musela být zapojena do sítě.

Nová bezdrátová nabíječka od IKEA se objevuje

Asi tušíte odkud vítr vane. Ano, tato nabíječka má v sobě integrovaný zdroj energie a funguje v podstatě jako bezdrátová powerbanka. Jedná se o nabíječku s označením Nordmärke Qi, a jak už je patrné z označení, podporuje všechna zařízení se standardem Qi. Nabíječka je zajímavá nejen svým designem, ale především tím, že má v sobě integrovanou baterii s kapacitou 6 500 mAh a mobilní zařízení dokáže nabíjet výkonem 5 W. Pravdou je, že by kapacita baterie mohla být vyšší, ale to se časem možná změní.

ikea nordmarke qi akku header 696x522 1280x960x

Zdroj: Androidcommunity

Nabíječka není dodávána ani s nabíjecím adaptérem, ani s USB kabelem. Ty si budete muset pořídit sami. Samotné nabíjení nabíječky probíhá přes USB-C rozhraní. Tento typ kabelu a adaptér má dnes prakticky každý, takže s nabitím nebude problém. Pozitivem je to, že integrovaná baterie je vyměnitelná. Nabíječka prozatím není na webových stránkách společnosti. Nicméně je již dostupná například v Německu, kde se o ní objevily první zmínky. Společnost IKEA zatím tuto nabíječku oficiálně nepředstavila.

Zdroj: androidcommunity.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Vladimír Paloušek

12. 12. 2021, 12:55

Alza prodává už nějakou dobu přes 30 druhů takových, ale výkonnějších a větších nabíječek. Od 500kč.

Powerbanky s Qi jsou v nabídce už dlouho. Jejich problém je nízká účinnost, kdy se dalších 30% energie ztratí při procesu převodu energie na bezdrátové nabíjení. Takže se může stát, že s powerbankou o kapacitě 6 500mAh (při 3,7 napětí vnitřních článku, při výstupním napětí 5 voltů nějakých 4 500mAh) nabijete mobil s kapacitnější baterií treba jen na 50%. Takže je vždy lepší použít nabíjení přes kabel, kdy je využití energie mnohem efektivnější. Pokud kabel není k dispozici, je bezdrátové nabíjení samozřejmě přínosem.

Petr Šraier

12. 12. 2021, 11:58

Každý nesmysl musí být s Aku, a to si IKEA hraje na ekologii…????????????

Lumír Havran

11. 12. 2021, 23:31

Samsung takový typ nabíječky s integrovanou powerbankou už prodává nějakou dobu. Má kapacitu 10 000 mAh.
Takže to od Ikey není nějaký zázrak 😉.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat