reklama

Google skrze Feature Drop začíná aktualizovat Pixely, těšte se na nové funkce

Google skrze Feature Drop začíná aktualizovat Pixely, těšte se na nové funkce
2021-12-07T11:30:56+01:00
• 7. 12. 2021

Zdroj: Google

Google skrze Feature Drop přináší pravidelně nové funkce na své telefony Pixel. Vzhledem k tomu, že vydání Androidu 12 přišlo se zpožděním, i významné novinky pro Pixely se mírně opozdily. Není jich ale málo, pojďme si je představit.

Google začal aktualizovat své Pixely skrze Feature Drop

Google pro své telefony přináší hned několik zajímavých funkcí, mezi které patří například vylepšený způsob sdílení se zařízeními v okolí skrze ultraširokopásmové připojení, rychlý přístup ke službě Snapchat přímo z uzamčené obrazovky telefonu, vylepšené ovládání basů na sluchátkách Pixel Buds řady A a mnoho dalšího.

Sdílení pomocí ultraširokopásmového připojení

Telefony Pixel 6 Pro dostávají vylepšenou funkci pro sdílení nablízko se zařízeními v okolí, která rovněž podporují tuto funkci. Díky tomu bude možné rychle a bezpečně zasílat soubory, videa, polohu na mapě a další obsah.

Vylepšená funkce Quick Tap – rychlejší sdílení do služby Snapchat

Pokud požíváte funkci Quick Tap, již nyní můžete přizpůsobit to, co má tato funkce provádět přímo ze zamčené obrazovky, a to od pořízení snímku obrazovky až například po přehrávání hudby. Nově bude možné skrze Quick Tap přistupovat ke službě Snapchat. Vytvoření snapu tak bude otázku okamžiku. Navíc v rámci této aktualizace uživatelé získají nový skin Pixel Face.

image enUS P6P 2021Q4 F StormyBlack 21 050max 1000x1000 833x1000x

Zdroj: Google

Aplikace Sound Amplifier pomůže při konverzacích v rušném prostředí, Now Playing rozezná ještě více hudby

Aplikace získává novým režim „konverzace“. Ten je založen na strojovém učení a v tuto chvíli se nachází v beta testovacím režimu. Tato funkce bude součástí sady usnadnění přístupu a pomůže identifikovat a odfiltrovat hovor v rušném prostředí. K tomu poslouží kamera fotoaparátu a vestavěný mikrofon, kterými se daný objekt zaměří.

ConvoMode p6 3 800x960x 2

Zdroj: Google

Funkce Now Playing rovněž získává vylepšení. Pokud zařízení nerozpozná hudbu, kterou zrovna slyšíte, stačí klepnout na nové tlačítko, čímž Pixelu povolíme, aby hudbu dále hledal v cloudu. Now Playing je dostupná pro Pixely 4 a novější.

marketing now playing favorites P6pro LT EN 720x720x

Zdroj: Google

Vylepšené ovládání basů pro sluchátka Pixel Buds řady A

Na kterémkoliv zařízení Pixel se systéme Android 6 a vyšším bude možné v aplikaci Pixel Buds upravovat basy pomocí posuvníku v úrovních -1 až 4. Díky tomu získáme až dvojnásobný rozsah, než který je aktuálně k dispozici.

Detekce autonehody a záznamník

Funkce detekce autonehody byla v současnosti dostupná ve Španělsku, Irsku, Japonsku, Velké Británii, Austrálii, Singapuru a USA. Nově je podpora rozšířena pro země Tchaj-wan, Itálie a Francie. Telefony Pixel 3 a novější dokážou v případě nehody takovou situaci rozpoznat a dokážou pomoci v nouzi ověřením, že je dotyčná osoba v pořádku a pakliže osoba nekomunikuje, dokáže Pixel odeslat na tísňovou linku polohu a další potřebné údaje. Vylepšení získává i aplikace Záznamník, která nyní podporuje japonštinu, francouzštinu a němčinu. Aplikace Záznamník je podporovaná na telefonech Pixel 3 a novějších.

Nové funkce jsou na zařízení Pixel distribuovány počínaje dneškem a aktualizace budou probíhat během několika příštích týdnů. Telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro by aktualizace měly začít dostávat během příštího týdne.

Zdroje: blog.google, 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat