reklama

Google pracuje na novém operačním systému

Google pracuje na novém operačním systému
2021-12-26T16:30:36+01:00
• 26. 12. 2021

Autor: Přemysl Vaculík, Dotekomanie.cz

Pokud jde o Google, má v tuto chvíli celkem tři operační systémy. Nejznámější je Android, který je k dispozici i pod jinými označeními. Příkladem může být Wear OS, ale stále se jedná o Android. Dále zde máme Chrome OS pro notebooky a počítače. Nejnovější je pak Fuchsia, který je k dispozici zatím jen pro chytré domácí zařízení. Nyní se ale pracuje na dalším systému.

„AROS“?

Slovo AROS jsme si vymysleli, ale dávalo by smysl, aspoň jako pracovní verze. Google totiž najímá vývojáře na vytvoření Augmented Reality OS, tedy operačního systému pro rozšířenou realitu. V tuto chvíli nemáme moc informací o samotném systému, ale na základě nabídek práce můžeme některé věci odhadnout.

V první řadě nebude Augmented Reality OS založen na Androidu, ale měl by být vystavěn částečně na Linuxu. Zmiňuje se ale také RTOS (Real Time OS), což je specifický systém. Právě takové můžeme najít u levnějších chytrých hodinek. Vyznačuje se rychlostí, minimálními hardwarovými nároky a nízkou spotřebou.

Zdroj: Google

Google se zřejmě snaží vytvořit operační systém pro produkty zapadající do kategorie rozšířené reality. Sice Google nezmiňuje konkrétní produkt, ale očekáváme, že Augmented Reality OS bude určen pro chytré brýle. Možná nás ale společnost překvapí jiným produktem, případně bude systém určen pro ostatní výrobce.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim