reklama

Youtube začne demonetizovat některá videa pro děti

Youtube začne demonetizovat některá videa pro děti
2021-11-02T07:17:18+01:00
• 1. 11. 2021

Zdroj: Youtube

Youtube ještě před nějakou dobou nějak moc nehlídal samotný obsah pro diváky, ale postupem času se začala objevovat pravidla, která vymezují, jaký obsah je schválený a jaký ne. Postupem času se objevovaly námitky k obsahu pro děti a proto byla vytvořena verze Youtube Kids, kde jsou pravidla ještě přísnější. I tak tvůrci našli způsob, jak vydělávat právě na těchto videích.

Youtube pro děti bude bezpečnější

Pokud dne vytvoříte video určené pro děti, tak Youtube omezí využití dat o divákovi pro zacílení reklamy. Navíc jsou zde určitá pravidla, co video může obsahovat a co nikoliv. Postupem času ale začali tvůrci zneužívat těchto videí pro reklamní účely a někdy dokonce neoznačili reklamu v samotném obsahu.

Youtube Kids přichází do České republiky

Kritici dokonce tvrdí, že některá videa jsou na pomezí reklamy a běžného obsahu. Zejména taková, kde se tvůrci soustřeďují na rozbalování balíčků a podobně. V Youtube se tak rozhodli, že z Youtube Kids začnou odstraňovat videa soustřeďující se na nadměrné hromadění a nakupování nadměrného množství zboží. Ale nepůjde jen o odstranění, dokonce dojde k demonetizaci, takže samotná videa tvůrcům nevydělají ani korunu. Youtube si od toho slibuje, že podobný typ videí bude spíše na ústupu a v Youtube Kids se budou více zobrazovat taková videa, která mají větší přidanou hodnotu pro děti.

high quality principles 5cUWRbN 4152x1800x

Zdroj: Google

Nyní je ale otázkou, jak zareagují samotní tvůrci a jestli se jim vyplatí tvořit videa pro děti. Dá se odhadovat, že některé Youtube kanály změní zaměření. Na druhou stranu i po demonetizaci mohou taková videa stále vznikat a mohou tvůrcům vydělávat přes speciální odkazy v popisu videa.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim