reklama

Služba Google Fotky bude asi integrována do Zprávy

Služba Google Fotky bude asi integrována do Zprávy
2021-11-08T08:00:23+01:00
• 8. 11. 2021

Zdroj: Dotekomanie

1

Google se snaží protlačit novou technologii RCS, která nahrazuje SMS zprávy. Ve své podstatě se jedná o komunikační protokol využívající běžné internetové připojení, přičemž nedochází k účtování po zprávách. I tak se stále nabízí původní SMS, EMS a samozřejmě MMS zprávy. Nyní se podařilo zachytit novinku, která má za cíl omezit používání MMS zpráv.

Apple nepřímo pozván k projektu RCS

Videa přes Google Fotky

Aplikace Zprávy od Googlu ve verzi 10.4 v rámci beta testování obsahuje nové nastavení, kde jde přímo vidět možnost používání Google Fotek při sdílení videí. To by znamenalo, že pokud není dostupná technologie RCS, tak právě videa by nebyla sdílena přes MMS, ale došlo by k uložení videa do Google Fotek a následně by byl sdílen odkaz.

gsmarena 001 3 800x622x

Zdroj: 9to5google

Zde je nutné podotknout, že právě MMS zprávy mají omezenou datovou velikost. Zde záleží, jakou verzi podporuje mobilní operátor, ale běžně nabízí MMS 1.2, která má maximum 300 KB. Není tedy moc prostoru pro nějaké delší video. Bohužel zatím nevíme, jaké jsou podmínky pro používání integrace Google Fotek.

Pravděpodobně bude nutné mít Google účet a uživatel bude muset výslovně souhlasit s používáním této služby. Případně je zde také možnost, že integrace Google Fotek bude možné využít i u RCS, ale zatím to tak nevypadá. Spíše je otázkou, jestli je toto nutné, když je pohodlnější vybrat snímky přímo v aplikaci Google Fotky a následně nasdílet rovnou odkaz dotyčnému uživateli.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Král

8. 11. 2021, 15:53

Služba RCS nemůže nahradit SMS dokud nebude mít nějaké otevřené API které vývojáři budou moci používate jake je tomu u Androidu a SMS aktuálně. V této chvíli vlastní google RCS asi stejně jako vlastní facebook svůj messenger. Žádní alternativní klienti, nebo jakékoliv alternativy které implementují RCS neexistují, pouze se soukromým oprávněním přímo id googlu (jako třeba samsung messages).

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat