Apple podle analytiků prodal za poslední čtvrtletí rekordní počet MacBooků

Apple podle analytiků prodal za poslední čtvrtletí rekordní počet MacBooků
2021-11-04T06:30:03+02:00
• 4. 11. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnosti Apple se za poslední čtvrtletí dařilo, alespoň co se týče prodejů MacBooků jak tvrdí analytická zpráva společnosti Strategy Analytics. Za třetí čtvrtletí totiž prodala rekordní počet jablečných notebooků.

Apple si polepšil, prodeje MacBooků byly rekordní

Významný podíl na tom měly slevy na modely MacBook Air, díky kterým si Apple finančně polepšil. Za třetí kvartál tohoto roku se Applu podařilo prodat rekordní počet 6,5 miliónů MacBooků, což je o deset procent více, než bylo minulý rok. Prodeje notebooků obecně oproti loňskému roku rostou. Celkově pak prodeje notebooků oproti loňskému roku vzrostly na počet 66,8 miliónů prodaných kusů. Podíl na tom měla především pandemie a s ní spojená vyšší poptávka v důsledku přesunu lidí na home office a také v souvislosti s poptávkou po vzdělávání na dálku. Podíl na vysokých prodejích měly ale také výraznější slevy na prémiové produkty, jako jsou právě například MacBooky.

Q3 2021 Dell Led Notebook PC Year on Year Growth at 50 Percent 1280x720x

Zdroj: Strategy Analytics

Prodeje by dle statistik mohly být ještě vyšší. Brzdí je ale přetrvávající nedostatek čipů a také zvyšující se náklady na dopravu, díky kterým ceny produktů šplhají stále nahoru. Mezi předními výrobci notebooků se na první příčce umístila společnost Lenovo s 15,3 milióny prodanými kusy a za ní se umístili výrobci HP, Dell, Apple a Asus. Naopak prodeje Chromebooků od počátku pandemie paradoxně klesly. Meziročně se jich prodalo o 29,8 procent méně, celkem 6,5 miliónů kusů. Důvodem je pravděpodobné nasycení vzdělávacího segmentu a vyčerpané zdroje, které musely pokrýt náklady na zajištění výuky na dálku v důsledku probíhající pandemie.

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat