reklama

Apple nebude schopen pokrýt poptávku pro iPhone 13 do února 2022

Apple nebude schopen pokrýt poptávku pro iPhone 13 do února 2022
2021-11-10T13:30:07+01:00
• 10. 11. 2021

Zdroj: GSMArena

Nedostatkem čipů trpí v současnosti nejvíce automobilky, které musí pozastavovat výrobu. U nás se s tímto problémem potýká dokonce i Škoda Auto a je jen otázkou času, než se nedostatek čipů projeví do státní ekonomiky. Je to ale logické, že zrovna automobilky nemají výstavní postavení pro dodávky čipů. Vždyť celosvětově jde pro výrobce čipů o zhruba 5% poptávku. Dává tedy smysl, že se čipy budou dostávat do jiného segmentu. 

Apple dokázal v některých segmentech snížit problémy

Právě mobilní telefony a celé spektrum zařízení má čipů jednoznačně nejvíce, byť stále nejde o ideální stav. Pravděpodobně nejméně problémů s čipy měl Apple, ovšem i amerického giganta nedostatek zasáhl. Není to tak dávno, co zlatá varianta řady iPhone 12 byla výrazně ovlivněna. 

Apple

Zdroj: GSMArena

Ze zahraničí nyní přichází zprávy o aktuální řadě iPhone 13. Apple se údajně začíná připravovat na situaci, kdy nebude schopen maximálně pokrýt poptávku do února 2022. Jelikož společnost disponuje velkou hotovostní rezervou, byla schopna problém s nedostatkem čipů v některých oblastech zmírnit. Například TSMC vyhradilo mnoho svých výrobních linek jen pro Apple. 

Tim Cook ve zprávě pro investory dokonce uvedl, že problémy s dodávkami součástek stály společnost v minulém čtvrtletí 6 mld. dolarů, a to nejsme zdaleka u konce. Předpokládá se, že v příštích třech měsících bude částka pouze růst. 

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat