reklama

Apple nebude schopen pokrýt poptávku pro iPhone 13 do února 2022

Apple nebude schopen pokrýt poptávku pro iPhone 13 do února 2022
2021-11-10T13:30:07+01:00
• 10. 11. 2021

Zdroj: GSMArena

Nedostatkem čipů trpí v současnosti nejvíce automobilky, které musí pozastavovat výrobu. U nás se s tímto problémem potýká dokonce i Škoda Auto a je jen otázkou času, než se nedostatek čipů projeví do státní ekonomiky. Je to ale logické, že zrovna automobilky nemají výstavní postavení pro dodávky čipů. Vždyť celosvětově jde pro výrobce čipů o zhruba 5% poptávku. Dává tedy smysl, že se čipy budou dostávat do jiného segmentu. 

Apple dokázal v některých segmentech snížit problémy

Právě mobilní telefony a celé spektrum zařízení má čipů jednoznačně nejvíce, byť stále nejde o ideální stav. Pravděpodobně nejméně problémů s čipy měl Apple, ovšem i amerického giganta nedostatek zasáhl. Není to tak dávno, co zlatá varianta řady iPhone 12 byla výrazně ovlivněna. 

Apple

Zdroj: GSMArena

Ze zahraničí nyní přichází zprávy o aktuální řadě iPhone 13. Apple se údajně začíná připravovat na situaci, kdy nebude schopen maximálně pokrýt poptávku do února 2022. Jelikož společnost disponuje velkou hotovostní rezervou, byla schopna problém s nedostatkem čipů v některých oblastech zmírnit. Například TSMC vyhradilo mnoho svých výrobních linek jen pro Apple. 

Tim Cook ve zprávě pro investory dokonce uvedl, že problémy s dodávkami součástek stály společnost v minulém čtvrtletí 6 mld. dolarů, a to nejsme zdaleka u konce. Předpokládá se, že v příštích třech měsících bude částka pouze růst. 

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim